اپل از دادگاه فدرال استرالیا می خواهد که دادخواست پرونده شکایت اپیک گیمز را رد کند

اپل از دادگاه فدرال استرالیا می خواهد که دادخواست پرونده شکایت اپیک گیمز را رد کند

اپل می خواهد که پرونده فورتنایت در کشور استرالیا توسط دادگاه رد شود و دلیل آن این است که اپیک گیمز قول داده بود که شکایت خود را در فقط دادگاه های  آمریکا پی گیری کند. در ماه نوامبر شرکت اپیک گیمز شکایتی را دادگاه فدرال استرالیا تنظیم کرد که مطابق با آن اپل را به استفاده سلطه طلبانه ای از اپ استور و اعمال مونوپولی با اعمال قوانین زورگویانه  متهم می سازد.

در طی اولین جلسه این پرونده در روز پنج شنبه اپل اعلام نمود که شرکت اپیک گیمز بر اساس قول خود می بایست که پرونده شکایت خود را در کشور دیگری بجز آمریکا دنبال نکند. در ادامه اپل می گوید بر اساس قرار اولیه در تنظیم شکایت نامه اپیک گیمز مجاز است که پی گیری دادخواست خود را به طور اخص فقط به دادگاه ایالتی کالیفرنیای شمالی محدود کند.

بنابراین اپل برای جلوگیری از گسترش مشکلات قانونی خود در آمریکا  و در کشور های دیگر خواستار رد این پرونده در دادگاه فدرال استرالیا شد. این مطلبی است که توسط بخش استرالیایی منبع خبری  Associated Press تگزارش شده است.

اما شرکت اپیک گیمز در پاسخ به اپل ادعا می کند که اپل علاوه بر ایجاد شرایطی برای غیررقابتی تر شدن محیط اپ استور از قوانین کشور استرالیا نیز سرپیچی کرده است.

این دو کمپانی در حال حاضر بعد از شروع اختلاف بر سر بازی فورتنایت در حال طی کردن مراحل قانونی شکایت های خود از همدیگر می باشند. می دانیم که اپل بازی بسیار معروف فورتنایت را از اپ استور پس از سرپیچی این شرکت از قوانین این پلتفرم خذف نمود و شرکت اپیک گیمز نیز به سرعت شکایت از قبل تنظیم شده خود را بر علیه اپل به دادگاه‌ها مربوطه ارجاع داد.

ماه اکتبر دادگاه ایالتی آمریکا از بازگشت دوباره فورتنایت به اپ استور جلوگیری نمود اما دستوری صادر نمود اپل را نیز از برداشتن بخش مرکزی بازی Unreal Engine این گیم از اپ استور بازداشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *