اپل از حالا به بعد ملزم به نصب اپلیکیشن های محلی در آیفون های فروخته شده در روسیه می باشد

اپل از حالا به بعد ملزم به نصب اپلیکیشن های محلی در آیفون های فروخته شده در روسیه می باشد

از این تاریخ به بعد بر اساس موافقتی که با دولت روسیه کرده است برای کاربران iOS روسی گروهی از اپلیکیشن های محلی را در موقع تنظیم اولیه وسیله جدید به آیفون ها اضافه می کند.

این اقدام بر اساس قانونی است که در این کشور در اول آوریل ۲۰۱۹ به تصویب رسید و از این تاریخ به بعد اپل مجبور است که آن را به صورت عملی اجرا کند.  بر اساس قوانین کشور روسیه کمپانی ها مجبورند لیستی از اپلیکیشن های تصویب شده توسط دولت را بر روی وسیله های فروخته شده در این کشور ارائه کنند.

قرار بود که این قوانین از اول ژانویه عملی شود اما به دلایلی به تعویق افتاد و قرار است که از اول آوریل این قوانین به صورت عملی در آید. از روز سه شنبه بر اساس این قانون تمام وسیله های جدید فروخته شده و تنظیمات آن را در کشور روسیه تغییر خواهد داد که این وسیله ها شامل آیفون و تمام محصولات اپل می باشد.

این قانون به صورت اجباری سازندگان وسایل الکترونیک را مجبور می کند که بر روی وسیله آنها یکسری اپلیکیشن های از پیش نصب شده را به کاربران ارائه دهند.  اپل بر اساس گزارشات در نهایت مجبور پیروی از این قانون شد.

بر اساس توافقی که شده است وسیله های آیفون و آیپدی که از اول آوریل در این کشور فعال می شود در روی صفحه وسیله به کاربران لیستی از اپلیکیشن های روسی و تصویب شده توسط دولت را نشان می‌دهد. کاربران در نهایت قادر خواهند بود که از میان اپلیکیشن های موجود هر کدام را که می خواهند به عنوان بخشی از روند نصب و تنظیم انتخاب کنند.

اپل اصرار دارد که هر یک از اپلیکیشن های روسی در نهایت برای مقاصد امنیتی و حفظ حریم شخصی و همینطور از لحاظ محتوا توسط این کمپانی مورد بازرسی قرار می گیرند و سپس تایید نهایی صورت خواهد گرفت. از جمله اپلیکیشن‌های معروف تصویب شده شامل یاندکس می باشد. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.