اپل از حالا به بعد به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند اپلیکیشن های از قبل نصب شده در اپ استور را ارزیابی و مرور کند

اپل از حالا به بعد به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند اپلیکیشن های از قبل نصب شده در اپ استور را ارزیابی و مرور کند

بر اساس آخرین تغییرات در اپل استور اپلیکیشن های از پیش نصب شده مانند اپلیکیشن نقشه پادکست، mail  و سایرین که مختص خود اپل می باشد نیز از حالا به بعد می تواند از طرف کاربران مورد ارزیابی و مرور و اظهار نظر قرار بگیرد. بنابراین این تغییر جدید اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن ها را از یک تا پنج ستاره مورد ارزیابی قرار دهند و همینطور کاربران می توانند نظرات خود را در ارتباط با این اپلیکیشن نیز در زیر آن قید کند.

در حال حاضر هیچ کدام از اپلیکیشن های اپل ۵ ستاره را از طرف کاربران دریافت نکرده‌اند. به عنوان مثال اپلیکیشن یادداشت ها تنها نمره ۳.۶ از ۵ را دارد، در حالی که اپلیکیشن نقشه که کاربران زیادی را به سمت خود جلب کرده است در طول سالها تنها نمره ۳ از ۵ را توانسته از کسب کند. اپل با اجازه دادن به کاربران برای ارزیابی اپلیکیشن هایی که توسط خود این شرکت طراحی و توسعه شده است قصد دارد که تیم مهندسی اپل در رابطه‌ای مستقیم تری از لحاظ بازخورد کاربران در ارتباط با اپلیکیشن های موجود در آیفون و آیپد قرار بگیرند.

در چند سال اخیر اپل به اعمال موازین غیرمنصفانه و نابرابر متهم شده بود که اپلیکیشن های خود را نسبت به سایر اپلیکیشن های موجود در اپ استور اولویت می دهد. این یکی از مواردی بود که توسعه دهندگان از آن بسیار ناراضی بودند. اپلیکیشن های از پیش نصب شده ای مانند اپلیکیشن نقشه، mail، و یادداشت ها از آن جمله اپلیکیشن هایی هستند که به طور مرتب به روز رسانی بمانند سایر اپلیکیشن ها بروزرسانی نمی شوند. ولی به جای آن برروزرسانی عمده این اپلیکیشن‌ها در بروز رسانی های سیستم عامل ios اعمال می شود.

بدین ترتیب که اپل با هر یک از به روز رسانی های ios و یا iPadOS آخرین تغییرات و اصلاحات را در این اپلیکیشن های ویژه خود ارائه می کند. بنابراین کاربران باید برای مشاهده این بروزرسانی ها تا آمدن نسخه بعدی آن صبر کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.