اپل ارسال ایرپاد و شارژر ۵ واتی را برای تمام مدل های قدیمی و جدید متوقف کرد

اپل ارسال ایرپاد و شارژر ۵ واتی را برای تمام مدل های قدیمی و جدید متوقف کرد

اپل دیگر شارژر ۵ واتی و ایرپاد را به صورت رایگان برای تمام مدل آیفون از جمله آیفون اس ای در جعبه ارسال نمی کند. در کنفرانس های اسپید در روز ۱۳ اکتبر لیز جکسون اعلام داشت که دیگر ایرپاد و شارژر به صورت رایگان در جعبه آیفون ها لحاظ نخواهند شد و مشتریان می بایست آن ها را به صورت جداگانه خریداری نمایند.

اما این قانون جدید فقط برای آیفون ۱۲ نیست بلکه شامل مدل های سری قبل نظیر آیفون ۱۱، آیفون ایکس آر و آیفون اس ای نیز می شود. اپل در وب سایت خود می نویسد در جهت تلاش ما برای رسیدن اهداف محیط زیستی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی شامل ایرپاد و شارژر در جعبه نخواهند بود. لطفا از ایرپاد و شارژر موجود خود استفاده نمایید یا آنها را به طور جداگانه خریداری نمایید.

اما اپل همچنان پورت USB-C به لایتنینگ را در جعبه لحاظ خواهد کرد تا اجازه سازگاری بهتر با شارژر USB-C فراهم آید. بر اساس این بیانیه آیفون ها بدون هیچ گونه لوازم جانبی اصلی به فروش خواهند رفت. اما کاربران اپل هم چنان قادر به استفاده از شارژر های سال قبل خود خواهند بود.

در ادامه تغییرات در ارائه لوازم جانبی ذکر این نکته لازم است که اپل شارژر ۲۰ واتی را به قیمت ۱۹ دلار ارائه می کند. این شارژر در ابتدا با آیپد ایر معرفی شد و می تواند عملیات شارژ را با سرعت بیشتری نسبت به شارژر های ۱۸ واتی انجام دهد.

لازم به ذکر است که همان طور که در بیانیه اپل مشخص است اپل قصد دارد از طریق صرفه جویی در ارائه رایگان لوازم جانبی  مبلغ جمع آوری شده را صرف پروژه های محیط زیستی کند که چند سال است در حال انجام می باشد. بر طبق این پروژه اپل قصد دارد محصولات خود را بدون مصرف کربن تولید کند.

منبع

1 نظر در مورد “اپل ارسال ایرپاد و شارژر ۵ واتی را برای تمام مدل های قدیمی و جدید متوقف کرد

  1. اشتراک ها: اپل قیمت لوازم جانبی که در جعبه آیفون ۱۲ لحاظ نمی کند را کاهش داد. | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *