اپل احتمالا آی مک جدید با پردازشگر اینتل را بزودی معرفی خواهد کرد.

اپل احتمالا آی مک جدید  با پردازشگر اینتل را بزودی معرفی خواهد کرد.

بنابر گزارشات دو منبع اطلاعاتی جدید که چند روز اخیر منتشر شد، اپل قصد دارد تا پایان تابستان امسال آی مک جدید خود را رونمایی کند. آی مک جدید احتمالا با همان طراحی قبلی خواهند بود و تنها تغییر مربوط به استفاده از نسل جدید پردازش گر های اینتل خواهد بود.

اولین منبع اطلاعاتی پیش بینی می کند که آی مک های جدید در چند هفته آینده معرفی خواهند شد. این کامپیوتر ها احتمالا از پردازش گر اینتل نسل ۹ که دارای ۱۰ هسته هستند بهره خواهند برد. این در حالی است که اپل در جولای امسال  مدل جدید از مک بوک ایر با صفحه نمایش تروتون True Tone display را معرفی نمود که در همان ابتدا ۱۰۰ دلار تخفیف قیمت به خود گرفت. همین طور مدل جدیدی از مک بوک پرو با اینتل نسل ۸ معرفی شد که داری ویژگی های جدید تاچ آی دی و تاچ بار بودند.

دومین منبع اطلاعاتی می گوید که کامپیوتر های ارائه شده با پردازشگر اینتل Core i9 با طراحی جدید معرفی نخواهند شد و به احتمال زیاد اپل اعمال طراحی جدید را برای مک بوک های اپل سیلیکون محفوظ خواهد نمود. این پیش بینی منطقی به نظر می رسد چرا که احتمال زیاد وجود دارد که اپل بخواهد از طریق اعمال طراح جدید در کامپیوترهای اپل سیلیکون مشتریان را ترغیب به خرید این مدل ها کند. و این در حالی است که برخی مشتریان بیشتر تغییر طراحی شکل ظاهری برایشان بیشتر اهمیت دارد تا تغییر پردازشگر.

شایعه دیگری حاکی از آن است که کامپیوتر های آی مک نسل جدید اپل احتمالا بدون Fusion Drive روانه  بازار خواهند شد، زیرا که اپل بجای  آنها از SSD و چیپ های تی ۲ استفاده خواهد کرد. مطابق اظهارات اپل، استفاده از پردازشگر های اینتل در مک بو ک های جدید هنوز جزئی برنامه است ولی کامپیوتر های اپل سیلیکون هم در دست ساخت هستند و تا پایان امسال روانه بازار خواهم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *