اپل احتمالاً ویژگی بکلایت را به کیبورد انعطاف پذیر آیپد اضافه خواهد کرد

اپل احتمالاً ویژگی بکلایت را به کیبورد انعطاف پذیر آیپد اضافه خواهد کرد

اپل احتمالاً برای کیبوردهای انعطاف پذیر و کامپکت آیپد می تواند ویژگی بکلایت اعمال کند که وجود نور های ال ای دی در زیر هر کدام از کلید های موجود در کیبورد است.

یکی از ویژگی هایی که بسیاری از کیبورد ها امروزه از آن استفاده می کنند بکارگیری ویژگی بکلایت است. این ویژگی کمی تزیینی و دکوراسیون به نظر می رسد اما می تواند برای برخی کاربران مفید واقع شود. چراکه این قابلیت به خصوص در شب هنگام به کاربر کمک می کند تا بتواند در شرایط کم نور حروف روی کیبورد را با وضوح بیشتری مشاهده کند.

ویژگی بکلایت به طور عمومی بر روی کیبوردهای سخت و ثابت به کار می رود که با استفاده از بکارگیری چراغ های ال ای دی کوچک در زیر صفحه کلید آن را نورانی می کند. بر این اساس چنین سیستمی احتیاج به قرارگیری ثابت دکمه های صفحه کلید در کنار هم قرار دارد.

اما اعمال این ویژگی بکلایت بر روی یک کیبورد های انعطاف پذیر و بسیار نازک چالش برانگیز است. بخصوص از آن نوع کیبوردهایی که آیپد و یا سایر وسیله‌های قابل حمل امروز از آن استفاده می کنند. عنوان مثال مجیک کیبورد آیپد یکی از آن نمونه هاست، زیرا که بسیار مشکل است که بتوان بر روی چنین سطح انعطاف پذیری به طور یکسان اعمال نور نمود.

پتنتی که اپل روز سه‌شنبه به ثبت رساند تحت عنوان اعمال نور یکنواخت بر روی کلید ها در سطوح انعطاف‌پذیر نام دارد. اپل می گوید که با یک سری از ایده ها می توان تمام کلید ها را بر روی کیبورد های انعطاف پذیر به طور یکسان نورانی کرد. اما در عین حال با به کارگیری این ایده ها دیگر نگرانی برای برخورد این چراغ ها با سایر قطعات داخلی وجود نخواهد داشت.

در این مورد می توان با استفاده از سیستم های چند لایه شفاف نور را از قسمت‌های پایینی به گونه‌ای به خود کلید ها منتقل نمود به طوری که این لایه ها بر روی هم در هنگام انعطاف می لغزند بدون آنکه با همدیگر تداخل ایجاد کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *