اپل احتمالاً در پی جایگزین اپن‌سورس برای پیکربندی Arm می‌باشد

اپل احتمالاً در پی جایگزین اپن‌سورس برای پیکربندی Arm می‌باشد

بر اساس برخی گزارشات اپل احتمالاً در پی استفاده از گزینه جایگزینی اپن سورس برای پیکربندی چیپ های  Arm می باشد که برای چند دهه‌ در وسیله های خود نظیر مک از آن استفاده کرده است. بر اساس اطلاعات حاصل از آگهی های استخدام درخواست شده توسط اپل، این شرکت در حال حاضر در پی استخدام یک مهندس متخصص در زمینه RISC-V می باشد که در حقیقت یک ساختار اوپن سورس می باشد که به سازندگان وسایل الکترونیک اجازه می دهد تا بتوانند چیپ های خودشان را بدون آنکه مجبور به پرداخت هزینه لایسنس استفاده از آن پلتفرم باشند به کار ببرند.

در حال حاضر از اپل از پیکربندی Arm در محصولات خود استفاده می کند و مجبور است که برای استفاده از این پلتفرم در محصولات مختلف هزینه بپردازد.  در شرح آگهی استخدام ارائه شده توسط اپل آمده است که مهندس مورد نظر باید در زمینه ارائه راهکار های مختلف در سیستم RISC-V از تجربه و ارائه خلاقیت های لازم برخوردار باشد.

اپل امیدوار است که بتواند با دست یافتن به مهندسین واجد شرایط در این زمینه بتواند گزینه جانشین اپن‌سورسی برای سیستم Arm پیدا کند. منبع خبری Tom Hardware اعتقاد دارد که اگر اپل بتواند یک سیستم اپن سورس با استفاده از سیستم RISC-V را ایجاد کند می تواند برای این شرکت مقادیر بسیار زیادی در هزینه صرفه جویی کند و دیگر لازم نیست برای استفاده از پلتفرم Arm حق لایسنس بپردازد.

بعلاوه این آگهی های استخدام تایید می کنند که اپل قصد دارد که در آینده از سیستم RISC-V در محصولات خود استفاده کند. این با توجه به آن که اپل در سال گذشته روند انتقالی چیپ های خود را از سمت اینتل به چیپ های اپل سیلیکون آغاز کرده است منطقی به نظر می‌رسد. مک پرو ها و مک بوک ایرهای m1 از جمله اولین وسیله هایی هستند که چیپ های اپل سیلیکون را دریافت کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.