اپل احتمالاً تولید آیفون ۱۳ مینی را به خاطر پایین بودن تقاضا متوقف کرده است

اپل احتمالاً تولید آیفون ۱۳ مینی را به خاطر پایین بودن تقاضا متوقف کرده است


بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد اپل به شرکت های تامین کننده خود اطلاع داده است که تولید آیفون ۱۲ مینی را برای نیمه اول ۲۰۲۱ کاهش دهند.

بر این اساس برخی از مراحل تولید قطعات مربوط به این وسیله نیز به حالت تعلیق درآمده است. به گزارش منبع خبری نیکی یکی از تامین کننده های اصلی اخیراً از جانب اپل دستور گرفته است که تولید آیفون ۱۲ مینی را به وسیله دیگری تغییر دهد.

بر اساس این گزارش اپل اخیراً به خاطر کمبودهایی که در سرتاسر جهان برای صفحه های نمایش، صفحه‌های  بردهای الکترونیکی و همینطور نیمه هادی ها وجود دارد به خرید انبوه هر یک از این ها دست زده است.

بر اساس این گزارشات اپل در حال حاضر در حال هدف گیری برای فروش ۷۵ میلیون آیفون برای نیمه اول ۲۰۲۱ می باشد که البته این مقدار ۲۰ درصد نسبت به دسامبر ۲۰۲۰ کاهش نشان می‌دهد. بر اساس گزارش اخیر بیشترین سیر نزولی مربوط به تقاضای پایین برای آیفون ۱۲ مینی می باشد. در حالیکه تقاضا برای سایر مدل های آیفون نظیر آیفون ۱۲ پرو همچنان قوی و پابرجاست. گزارش اخیر حاصل از این منبع آسیایی ادعا های قبلی در ماه ژانویه مبنی بر کاهش سفارشات برای برخی از مدل های آیفون را نیز تایید می کند.

شرکت فاکسکان که بخش عمده مونتاژ مدل های آیفون ۱۲ پرو مکس و آیفون ۱۲ پرو را به عهده دارد در طول این زمان گزارش‌های در حال افزایشی سفارش های را برای این مدل ها دریافت نموده است. اپل آیفون ۱۲ مینی را در پاییز گذشته در کنار سایر مدل‌های مربوط به این سری معرفی نمود. این مدل که دارای صفحه نمایش  ۵.۴ اینچی می باشد همچنین دارای خصوصیات مدرنی نظیر قابلیت اتصال به اینترنت ۵ جی، پردازشگر ای ۱۴ بیونیک، سیستم دوربینی دوتایی ۱۲ مگاپیکسلی با تثبیت تصویری و همین طور فیس آیدی و سایر خصوصیات می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *