اپل احتمالاً از نمایشگر های اولد سری T ساخت سامسونگ برای آیپد ها و مک های آینده استفاده خواهد کرد

اپل احتمالاً از نمایشگر های اولد سری T ساخت سامسونگ برای آیپد ها و مک های آینده استفاده خواهد کرد

بر اساس گزارش جدیدی از منبع خبری The Elec سامسونگ مرحله تولید پنل های اولد فوق پیشرفته خود را آغاز نموده که می تواند در آیپد ها و مک های آینده به کار برود. گزارش های قبلی نیز ادعا می کرد اپل قصد دارد که تا سال ۲۰۲۴ استفاده از نمایشگرهای سامسونگ را در محصولات خود توسعه دهد.

اپل در این مورد به دنبال پنل های اولدی می‌گردد که دارای ساختار دو لایه بوده و به اصطلاح به آن ها تاندم tandem دو لایه می گویند. این پنل های می‌تواند تا حدود دو برابر روشنایی و افزایش دوام صفحه نمایش را تضمین کند. تمام آیفون های اپل از ساختار تک لایه برای نمایشگر استفاده می کنند اما اپل قصد دارد که برای آیپد های خود برای دوام بیشتر از ساختار دو لایه استفاده کند و در آینده پیش بینی می شود که اپل بخواهد استفاده از این پنل ها را در محصولات دیگر خود نظیر می آیمک ها و مک بوک های خود نیز مورد استفاده قرار دهد.

اپل در حال حاضر فقط از نمایشگرهای اولد برای آیفون و اپل واچ استفاده می کند اما مک ها و آیپد های این شرکت هنوز از نمایشگرهای ال سی دی و یا مینی ال ای دی استفاده می کنند. بر اساس گزارش ها اپل و سامسونگ از سال ۲۰۲۱ در حال همکاری با یکدیگر برای تولید یک پنل اولد با اندازه ۱۰.۸ اینچ بوده اند اما به دلیل اینکه این پروژه بسیار برای سامسونگ هزینه زیادی در برداشته به طور موقتی به صورت تعلیق درآمده است.

اما در حال حاضر با توجه به این که سامسونگ روند تولید پنل های دولایه را آغاز نموده است که سامسونگ آنها سری T می‌نامد این شرکت کره ای انتظار می‌رود که تولید این صفحه‌نمایش را به سطح تجاری و تولید انبوه تا سال ۲۰۲۳ برساند. در حال حاضر در انتظار می رود که سامسونگ در ابتدا بخواهد پنل‌های اولد فوق پیشرفته خود را در لپ تاپ های گلکسی بوک و یا تبلت های گلکسی تب خود استفاده کند. علاوه بر این اپل نیز در چند سال اخیر با شرکت دیگری به نام BOE نیز برای تولید پنل های اولد با سایز بزرگتر برای مک و آیپد در حال همکاری بوده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.