اپل آیپد پرو جدید ۱۲.۹ اینچی M1 را با صفحه نمایش های مینی ال ای دی و تکنولوژی لیکوئید رتینای XDR رونمایی نمود

اپل آیپد پرو جدید ۱۲.۹ اینچی M1 را با صفحه نمایش های مینی ال ای دی و تکنولوژی لیکوئید رتینای XDR رونمایی نمود

اپل با معرفی آیپد پرو های ۱۲.۹ اینچی ۲۰۲۱ خود با صفحه های نمایشگر مینی ال ای دی و تکنولوژی لیکوئید رتینای XDR اولین گام را در استفاده از این تکنولوژی در تبلت های خود برداشت. از این لحاظ آیپد پرو های ۲۰۲۱ اپل را باید قوی ترین تبلتی در نظر گرفته تا به حال اپل آن را ساخته است.

در رویداد Spring Loaded اپل با معرفی آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی که تکنولوژی جدید صفحه نمایش برخوردار است آن را از آیپد پرو های ۱۱ اینچی جدا نمود. در این مورد باید گفت برای آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی حدود ۱۰۰۰۰ مینی ال ای دی های کوچک تعبیه شده است که از این لحاظ می تواند بسیار بیشتر از ۷۲ ال ای دی  به کار رفته شده در مدل‌های قبلی روشنایی ایجاد کند.

به طور کلی این صفحه نمایش می تواند تا حد ۱۰۰۰ نیت در حالت فول اسکرین و ۱۶۰۰ نیز در حالت ماکسیموم روشنایی نور ایجاد کند. از جمله مزیت استفاده از این تکنولوژی این است که می توان از طریق آن به کنتراست های فوق العاده بالا با نسبت ۱ به یک میلیون رسید.

علاوه بر بهبود رسانی های انجام شده در زمینه صفحه نمایش، مدل ۱۲.۹ اینچی دارای همان ویژگی های صفحه های نمایش ۱۱ اینچی است که شامل ویژگی های پروموشن، تروتون و قابلیت حمایت است تفکیک رنگ  P3 می باشد. این صفحه های نمایش دارای رزولوشن بالاتر از مدل‌های قبلی در حد ۲۷۳۲ در ۲۰۴۸ پیکسل می باشند که می‌توانند تراکم پیکسلی ۲۶۴ppi  را تولید کند.

در کنار ارتقا های انجام شده در زمینه صفحه نمایش آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی دارای همان تغییرات داخلی مشابه با مدل ۱۱ اینچی است، که شامل استفاده از چیپ های M1 هشت هسته ای با پردازنده گرافیک ۸ هسته ای می باشد. این وسیله برای مدل پایه دارای ۸ گیگابایت حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی می باشد. و همینطور دارای گزینه های دیگر ۲۵۶ گیگابایت و  ۵۱۲ گیگابایت نیز می باشد. در این مورد حافظه رم در مدل های یک ترابایتی و دو ترابایتی به ۱۶ گیگابایت می‌رسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *