اپل آیپد مینی نسل ۶ را با تاچ آیدی،  پورت USB-C  و قابلیت ۵G رونمایی نمود.

اپل آیپد مینی نسل ۶ را با تاچ آیدی،  پورت USB-C  و قابلیت ۵G رونمایی نمود.

امروز آیپد مینی نسل ۶ را با تغییرات عمده در طراحی و صفحه نمایشگر بزرگتر و حسگر تاچ آیدی با دکمه هوم الحاق شده است را رونمایی نمود. علاوه بر این مدل جدید دارای پردازش گر های جدید پورت USB-C و قابلیت حمایت از تکنولوژی ۵ جی می باشد.

آیپد مینی جدید دارای طراحی کاملا متفاوت نسبت به قبلی می باشد به طوری که دکمه هوم در آن به منظور افزایش سطح صفحه نمایش به مقدار ۸.۳ اینچی کاملا حذف شده است. این نمایشگر قادر است که رنگ‌های وسیعتری را تفکیک کند و از پوشش های محافظتی ضد انعکاسی برای محافظت چشم برخوردار است که قادر است ۵۰۰ نیت روشنایی ایجاد کند.  همینطور از تکنولوژی تروتون برخوردار است.

این مدل ها از به چیپ روز رسانی شده A15 بهره مند می باشند به طوری که باعث می‌شود آیپد مینی های جدید از لحاظ قدرت پردازشی سی پی یو تا حدود ۴۰ درصد نسبت به نسل قبلی سریع تر باشند و همینطور بتوانند از لحاظ قدرت پردازشی گرافیکی حدود ۸۰ درصد افزایش عملکرد را داشته باشند.

این برای اولین بار است که برای آیپد ها اتفاق می‌افتد و در حقیقت آیپد مینی جدید از تکنولوژی ۵ جی برخوردار می شوند  که می تواند به کاربران فرصت استفاده از سرعت بالای اینترنت تا حد سه و نیم  گیگابیت بر ثانیه را بدهد. علاوه بر این بر اساس ادعای اپل باتری مدل های جدید آیپد مینی قادرند قادر است که تا یک روز کامل دوام بیاورد.

در این مدل های جدید به جای پورت لایتنینگ از  پورت USB-C  استفاده شده‌ است که از آیپد ایر ها الهام گرفته شده است که در سال پیش معرفی شدند. همچنین آیپد مینی های جدید یک حسگر تاچ‌ایدی برخوردار است که در دکمه هوم الحاق شده است. آیپد مینی های نسل ۶ دارای قابلیت حمایت از نسل دوم اپل پنسیل می باشند و قیمت آنها از ۴۹۹ دلار شروع می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.