اپل آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی را با ناچ کوچکتر و دوربین پشتی بازآرایی شده رونمایی نمود

اپل آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی را با ناچ کوچکتر و دوربین پشتی بازآرایی شده رونمایی نمود

اپل امروز آیفون ۱۳ مینی و آیفون ۱۳ را معرفی نمود که هر دوی این مدل دارای بخش ناچ کوچک تر و دوربین پشتی بازآرایی شده و عملکرد بهبود یافته می باشند. این در حالی است که اندازه آنها بمانند مدل های قدیمی تر ۶.۱  و ۵.۴ بدون تغییر باقی مانده است.

همانطور که شایعات نیز پیشنهاد کرده بودند، مدلهای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی دارای بخش ناچ کوچکتر شده که به نمایشگر فضای دید بیشتری را ارائه می‌کند. به طور اخص اپل می‌گوید که ناچ در حدود ۲۰ درصد در مدل‌های جدید کوچک تر شده است. نمایشگر جدید از تکنولوژی سوپر رتینای xdr ساخته شده است که قادر است حداکثر تا ۱۲۰۰ نیت روشنایی تولید کند.

بخش داخلی آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی به وسیله چیپ های جدید بیونیک A15 مجهز شده است که از تکنولوژی ساخت ۵ نانومتری برخوردار می‌باشد. چیپ A15 دارای یک سی پی یو شش هسته ای می باشد از دو هسته ای با قابلیت عملکردی بالا و چهار هسته کم مصرف تشکیل شده است. به طور کلی این چیپ از  ۱۶ هسته تشکیل شده است که می‌تواند ۱۵.۸ تریلیون عملیات را در ثانیه پردازش کند.

در بخش پشتی آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی دارای سیستم دوربین دو لنزی پیشرفته می باشند. این سیستم شامل یک حسگر ۱۲ مگاپیکسلی اجازه ۴۷ درصد دریافت نور بیشتر را می دهد که دارای فاصله کانونی ۲۶ میلیمتر می باشد. علاوه بر این برای بخش فیلمبرداری یک قابلیت جدید به نام Cinematic mode اضافه شده است که می تواند پیش زمینه را به صورت خودکار مات کند و موضوع فیلمبرداری را با وضوح بیشتر نشان می دهد. علاوه بر این این دو مدل از ضریب حفاظتی در برابر آب در حد آی پی ۶۸ برخوردار می باشند و در ۵ رنگ صورتی، آبی، نیمه شب، استارلایت و قرمز ارائه می شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.