اپل آیفون اس ای جدید با چیپ های A15 و تکنولوژی ۵ جی را رونمایی نمود

اپل آیفون اس ای جدید با چیپ های A15 و تکنولوژی ۵ جی را رونمایی نمود

اپل در مراسم بهاره خود آیفون اس ای نسل ۳ خود را با چیپ های بیونیک سری A15،  دوام باتری بهتر، قابلیت ارتباطی ۵ جی، سیستم دوربین جدید و برخی خصوصیات تازه دیگر در قیمت ۴۲۹ دلار رونمایی نمود. آیفون اس ای جدید از نمایشگر ۴.۷ اینچی درست به مانند مدل نسل قبلی برخوردار می باشد، اما در بخش جلویی و پشتی از پوشش شیشه ای بسیار مقاوم درست به مانند آنچه که در مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو به کار رفته است برخوردار می باشد.

این وسیله دارای یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی واید می باشد که دارای برخی خصوصیات بهبود یافته و پیشرفته نسبت به مدل های قبلی است که از آن جمله می‌توان به قابلیت دیپ فیوژن، استایل های فتوگرافیک، مد پرتره و قابلیت جدید اسمارت HDR4 اشاره نمود. در آیفون اس جدید به مانند مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو  چیپ های سری A15  به کار رفته است. این چیپ ها دارای ۸ هسته‌ای عملکردی می باشند و این بدان معناست که آیفون اس ای جدید نسبت به آیفون ۸ تا ۱.۸ برابر سریع تر است.

این چیپ ها همچنین دارای یک انجین نئورال ۱۶ هسته ای برای اعمال و وظایف درک ماشینی می باشد که می تواند ۱۵.۸ میلیارد عملیات را در ثانیه انجام دهد که این باعث می‌شود نسبت به آیفون ۸ تا ۲۶ برابر سریع تر باشد و از لحاظ قابلیت های گرافیکی به دلیل داشتن چهار هسته می‌تواند نسبت به آیفون ۸ تا ۲.۲ برابر سریعتر عمل کند.

علاوه بر این برخورداری از چیپ A عمر باتری بیشتری را نسبت به نسل قبلی در اختیار آیفون اس ای جدید قرار می دهد. این مدل نیز همچنین دارای قابلیت حمایت از شارژ سریع بوده و با شارژر های Qi می تواند به صورت وایرلس شارژ شود. آیفون اس ای جدید در رنگ های نیمه شب، استارلایت و رنگ قرمز موجود می باشد. قیمت آیفون اس ای نسل ۳ از ۴۲۹ دلار شروع می‌شود در حالی که مدل قبلی با ۳۹۹ دلار معرفی شد  و دارای ظرفیت های ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.