اپل آپدیت های جدید iOS 15.3.1 و iPadOS 15.3.1 را همراه با بهبود رسانی های امنیتی و رفع باگ های مختلف منتشر نمود

اپل آپدیت های جدید iOS 15.3.1 و iPadOS 15.3.1 را همراه با بهبود رسانی های امنیتی و رفع باگ های مختلف منتشر نمود

اپل امروز آپدیت های جدید  iOS 15.3.1 و iPadOS 15.3.1  را منتشر نمود. این به روز رسانی ها شامل چندین تغییر کوچک در سیستم عامل ios  و iPadOS می باشد که در سپتامبر ۲۰۲۱ برای اولین بار منتشر شد. آپدیت های  iOS 15.3.1 و iPadOS 15.3.1  دو هفته بعد از انتشار نسخه قبلی یعنی ۱۵.۲  می‌آید.

برای دسترسی به این نرم‌افزار جدید شما می توانید به بخش تنظیمات رفته و پس از انتخاب گزینه General سپس در نهایت گزینه به روز رسانی نرم افزاری را انتخاب کنید. البته در این مورد باید بدانید که وسیله شما نیز باید واجد شرایط برای دریافت این آپدیت جدید باشد. بر اساس یادداشتی که اپل به همراه این آپدیت منتشر ساخت است در سیستم‌های عامل   iOS 15.3.1 و iPadOS 15.3.1  یک مشکل عمده در پاسخگویی سیستم تاچ در نمایشگرهای که بریل برای نابینایان طراحی شده است رفع گردیده است.

در این آپدیت های جدید همچنین چندین مشکلات امنیتی برای وسایل آیفون و آیپد نیز برطرف شده است. در متنی که اپل به همراه این به‌روزرسانی منتشر نموده یادآور می شود که در این نرم ‌افزار جدید باگ WebKit که باعث دسترسی اپلیکیشن های مختلف به محتوای درونی و اطلاعات شخصی کاربران می شد برطرف گردیده است. اپل همچنین می گوید از آنجایی که در این آپدیت جدید یکی از شکاف های امنیتی مهم در این سیستم های عامل برطرف شده این تغییر می تواند دسترسی بسیاری از اپلیکیشن‌ها و محتواهای ویروسی را به اطلاعات کاربران محدود  کند، لذا از کلیه کاربران آیفون و آیپد قویاً توصیه می شود که آپدیت های جدید iOS 15.3.1 و iPadOS 15.3.1  را هر چه زودتر در وسایل خود نصب کنند.

هفته پیش بر اساس گزارشی از یک شرکت تحقیقاتی امنیتی مشخص شد که به علت وجود یک باگ امنیتی در سیستم‌های عامل ios و iPadOS امکان این وجود دارد که اپلیکیشن ها بتوانند به راحتی به کلیه اطلاعات شخصی کاربر دسترسی پیدا کنند، به همین دلیل اپل به سرعت وارد عمل شد و در کمتر از یک هفته با ارائه این به‌روزرسانی جدید این شکاف امنیتی را برطرف نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.