اپل آپدیت جدید macOS Monterey ۱۲.۲ را همراه با رفع مشکل آسیب پذیری امنیتی سافاری منتشر نمود

اپل آپدیت جدید macOS Monterey ۱۲.۲ را همراه با رفع مشکل آسیب پذیری امنیتی سافاری منتشر نمود

اپل امروز آپدیت جدید macOS Monterey 12.2 را برای کامپیوترهای مک که دومین به روز رسانی عمده این سیستم عامل از ماه اکتبر می باشد را منتشر‌ نمود. این آپدیت درست بعد از یک ماه بعد از انتشار نسخه ۱۲.۱ می آید که ویژگی جدید حمایت از قابلیت SharePlay را شامل می‌شد. آپدیت macOS Monterey 12.2 برای کلیه کاربران که دارای وسایل واجد شرایط جهت این به روزرسانی نرم افزاری می باشند قابل دانلود و نصب می باشد.

اپل همچنین آپدیت Big Sur 11.6.3 را برای آنهایی که هنوز از سیستم عامل macOS Big Sur و بروزرسانی امنیتی ۲۰۲۲-۰۰۱ را برای کاربران سیستم‌ عامل Catalina نیز منتشر نموده است. در آپدیت جدید ‌macOS Monterey‌ ۱۲.۲ یک باگ نرم‌افزاری مهم رفع کرده است. البته اپل به همراه این به روز رسانی جزئیات کاملی را در ارتباط با اینکه چه نوع باگ هایی در این آپدیت رفع نموده را ارائه نکرده است و هنوز ما نمی دانیم که تمام مشکلات و آسیب پذیری های امنیتی نسخه قبلی در آن رفع شده است.

اما آنچه مسلم است در آپدیت ‌macOS Monterey‌ ۱۲.۲ باگ نرم افزاری مرورگر سافاری که باعث می شد هیستوری فعالیت اخیر کاربر و وب سایت هایی را که او بازدید نموده است در اختیار سایت‌ های دیگر قرار گیرد رفع شده است. این مشکل باعث می شد که کلیه اطلاعات شخصی و هویت کاربر نیز از طریق سیستم مرکز داده های مرورگر در اختیار وب سایت های دیگر قرار گیرد. علاوه بر این کلیه وب سایت هایی که کاربران آنها را اخیرا مورد بازدید قرار داده قابل دسترسی برای سایت های دیگر باشد. به نظر می رسد با توجه به مهم بودن رفع این مشکل اپل با الویت بیشتری تصمیم گرفته است تا در یک به‌روزرسانی جدید آن را برای کاربران حل نماید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.