اپل آپدیت جدید ایرتگ را برای برطرف نمودن ردیابی های ناخواسته منتشر ساخت

اپل آپدیت جدید ایرتگ را برای برطرف نمودن ردیابی های ناخواسته منتشر ساخت

اپل امروز اعلام کرد که به روز رسانی های جدیدی را برای وسیله ایرتگ اعمال نموده است که هدف اصلی آن محدود کردن ردیابی های ناخواسته کاربران و وسایل شخصی آنها تا حد ممکن می باشد. کاربران پس از نصب این به روز رسانی جدید در طی تنظیم ایرتگ با یک پیام اخطار بر روی صفحه آیفون خود مواجه می شوند که به آنها در مورد عواقب استفاده سودجویانه  از این وسیله هشدار می دهد.

در این پیام هشدار به طور آشکار برای کاربر توضیح داده می شود که ایرتگ به اپل آیدی هر کاربر متصل است و هر گونه استفاده از این وسیله برای ردیابی سایر افراد یک جرم شناخته می‌شود و در صورت استفاده سودجویانه از این وسیله، اطلاعات شخصی فرد خاطی در اختیار پلیس قرار داده شده تا به موضوع رسیدگی کند.

اپل می گوید که لحن این پیام هشدار را در آینده تغییر خواهد داد اما قصد نهایی این است که بتواند کاربر را نسبت به عواقب استفاده سودجویانه از این وسیله آگاه کند. همچنین در این به‌روزرسانی جدید باگی را برطرف خواهد شد که باعث ظاهر شدن پیام‌های اشتباهی لوازم جانبی ناشناس Unknown Accessory Alert بروی صفحه آیفون می شود. ‌ایرتگ ها به گونه‌ای ساخته نشده‌اند که بتوانند پیام هایی نظیر Unknown Accessory Alert را ایجاد کند، مانند آنچه که توسط ایرپاد پرو مکس، ایرپاد های نسل ۳ و بخش برخی از لوازم جانبی که با شبکه Find My کار میکند بر روی صفحه ظاهر می شود. بنابراین اپل در این به‌روزرسانی جدید که به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت این باگ را برطرف خواهد نمود و دیگر کاربر شاهد این پیام گمراه کننده بر روی صفحه آیفون ها نخواهند بود.

علاوه بر این اپل تغییرات متعدد دیگری را در این نرم‌افزار جدید برای این وسیله اعمال خواهد کرد. از آن جمله می‌توان به یک قابلیت های امنیتی جدید اشاره کرد که قرار است در اواخر امسال اعمال شود. قابلیتی هایی مانند ردیابی دقیق، بروزرسانی در طراحی پیامهای هشدار که بر روی صفحه ظاهر می شود و همینطور بهبود رسانی در زمینه تنظیم صدایی که ایرتگ در هنگام روند ردیابی وسایل شخصی تولید می کند از آن جمله اند. این صدا به  کاربر کمک می کند که بتواند وسایل گمشده خود  را سریع تر پیدا کند. در این مورد اپل قرار است با افزودن بلندی صدای ایرتگ روند موقعیت یابی وسیله های شخصی را برای کاربر آسان‌تر کند.

اپل آپدیت جدید ایرتگ را برای برطرف نمودن ردیابی های ناخواسته منتشر ساخت

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.