اپل آخرین نسخه به روز رسانی شده macOS Big Sur 11.3 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل آخرین نسخه به روز رسانی شده macOS Big Sur 11.3 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

امروز اولین نسخه سیستم به روز رسانی شده macOS Big Sur 11.3 که قرار است به زودی در دسترس عموم قرار گیرد را به منظور تست های اولیه در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. با این نسخه بتا که به فاصله چند روز بعد از انتشار نسخه ۱۱.۲ انتشار یافت تعدادی از باگ های نرم افزاری برطرف گردید.

توسعه دهندگان می توانند نسخه بتای macOS Big Sur 11.3 را با مراجعه به بخش توسعه دهندگان اپل نصب در بخش برنامه هایی که مختص توسعه دهندگان وجود دارد نصب نمایند. سیستم عامل macOS Big Sur 11.3 دارای گزینه های سفارشی سازی بیشتری برای سافاری، اضافه نمودن قابلیت منظم نمودن و بازآرایی بخش‌های مختلف در بخش صفحه اصلی مانند ایجاد بخش Favorites می‌باشد.

علاوه بر این بخش های دیگری که اضافه شده است که شامل فهرست خواندنی ها، پیشنهادات سیری، گزارش های امنیتی و پیام های امنیتی، و برخی ویژگی های جدید دیگر می باشد. همچنین این به‌روزرسانی شامل بهبود رسانی هایی برای اپلیکیشن های iOS بر روی مک هایM1 می باشد. هنگامی که اپلیکیشن های آیپد و آیفون بر روی مک های M1 اجرا می‌شود برخی گزینه ها وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند دستور های مربوط به صفحه کلید را با قابلیت هایی که با دستورهای لمسی اجرا می‌شوند را هماهنگ کنند.

بنابراین اپلیکیشن های iPadOS در این به روزرسانی در پنجره بزرگ تری نسبت به قبل در صفحه های نمایش مک خودشان را نشان می دهند. نسخه macOS Big Sur 11.3 همچنین دارای قابلیت حمایت برای آخرین کنترلرهای دوال سنس پلی استیشن ۵ و سری ایکس اس کنسول ایکس باکس می‌باشند که برای بازی در سیستم های مک مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همینطور در این بروزرسانی جدید، اپلیکیشن اخبار اپل نیوز دارای طراحی جدیدی شده که یک زبانه جدید نام For You اخبار های موردپسند هر کاربر را در اختیار قرار او قرار می‌دهد.

منبع خبری ۹to5Mac متوجه شد که سیستم بروز رسانی شده ۱۱.۳ شامل بخش جدیدی برای کمک و پشتیبانی در بخش “درباره مک” اضافه شده است و این طراحی جدید شامل جزئیاتی در ارتباط با گارانتی و همین طور جزئیات بیشتر در ارتباط با حقوق تعمیر وسیله در اختیار کاربر قرار می دهد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *