اپل آخرین مک بوک پرو با درایو سی دی را به لیست محصولات وینتیج خود  اضافه کرد

اپل آخرین مک بوک پرو با درایو سی دی را به لیست محصولات وینتیج خود  اضافه کرد

بر اساس اطلاعات محرمانه ای که توسط مکرومرز  به دست آمده اپل قرار است که مدل ۲۰۱۲ از مک بوک پرو های ۱۳ اینچی را به لیست محصولات قدیمی وینتیج  خود اضافه کند. این مک بوک پرو ها در جون ۲۰۱۲ به بازار ارائه شد که دارای نمایشگر ۱۳ اینچی بوده و آخرین مدل مکی می‌باشد که بر روی آن درایوهای سی دی و دی وی دی وجود دارد.

این وسیله تا اکتبر ۲۰۱۶ برای فروش در لیست محصولات اپل قرار داشت و در کنار  بوک پرو های با نمایشگر های رتینا به عنوان گزینه های ارزان قیمت تر در اختیار مشتریان قرار می‌گرفت. اپل هر چند وقت یکبار وقتی که یک محصول بیش از ۵ سال از تاریخ توقف تولید آن بگذرد آن وسیله را قدیمی و یا وینتیج اعلام می کند.

محصولات وینتیج اپل در بیشتر مناطق جهان برای تعمیر غیرقانونی می باشند اما فروشگاه های اپل و تعمیرگاه های مورد تایید این شرکت که دارای مدارک تایید شده می باشند در حال حاضر سرویس های خدماتی را برای تعمیر محصولات وینتیج تا ۷ سال در صورتی که قطعات آن موجود باشد قبول می کنند. از لحاظ نرم افزاری اپل حمایت از مدل مک بوک پرو ۲۰۱۲ سیزده اینچی را در سال ۲۰۲۰ با ارائه سیستم عامل  macOS Big Sur متوقف نمود. با این عمل اپل سعی می کند که مشتریان را بخرید محصولات جدیدتر خود مجبور کرد تا بتوان از آخرین به روزرسانی ها استفاده کنند و از سرعت بالای آن و ویژگی های پیشرفته اضافه شده بهره گیری کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.