اپل آخرین بروز رسانی را برای پیش نمایش نسخه آزمایشی مرورگر سافاری منتشر کرد

اپل آخرین بروز رسانی را برای پیش نمایش نسخه آزمایشی مرورگر سافاری منتشر کرد

اپل امروز بروز رسانی جدیدی را برای مرورگر آزمایشی که چهار سال پیش معرفی نمود یعنی Safari Technology Preview منتشر کرد. اپل این نسخه آزمایشی را به منظور تست و اعمال تغییرات نهایی در نسخه اصلی سافاری طراحی کرد.

بروز رسانی اخیر شامل پیش نمایش مرورگر سافاری نسخه ۱۱۳ می باشد  که شامل اصلاحاتی از قبیل اصلاح باگ های نرم‌ افزاری، بهینه سازی سرعت و عملکرد برای ویژگی ویروس یاب، کیفیت صدا، وب آر تی سی، رندرینگ، مالتی مدیا، بار گذاری، وب ای پی آی، گیم ای پی آی، و ترجمه می باشد.

آخرین یروز رسانی پیش نمایش سافاری برای نسخه ۱۴ مرورگر سافاری طراحی شده است. این نسخه قابل استفاده در سیستم عامل macOS Big Sur بوده  و ویژگی هایی از قبیل پیش نمایش صفحات وب، پیش نمایش تب ها، هشدار سرقت و دست رسی به پسورد ها، دست رسی به وب از طریق تاچ آی دی می باشد. نسخه جدید مرورگر آزمایشی سافاری برای سیستم عامل های macOS Catalina  و macOS Big Sur  و جدید ترین سیستم عامل مک که قرار است در پاییز منتشر  شود قابل دست رسی خواهد بود.

شما می توانید از طریق مکانیسم بروز رسانی نرم افزاری در مرورگر خود این مرورگر آزمایشی را نصب و امتحان کنید. کافی است پس از ورود به بخش System Preferences گزینه The ‌Safari Technology Preview‌ را انتخاب کنید. مهم ترین هدف از منتشر کردن این نسخه آزمایشی گرفتن بازخورد از توسعه دهندگان و کارشناسان نرم‌ افزاری است.

نکته جالب در مورد نصب این مرور گر آزمایشی این است که می توانید از آن به موازات استفاده مرورگر اصلی خود استفاده نموده و ویژگی های آن را از جهات مختلف مورد تست قرار دهید. به بیان دیگر با نصب این نسخه آزمایشی مرورگر اصلی سافاری وسیله شما دست نخورده باقی خواهد ماند. یکی از ویژگی های اصلی بروز رسانی سافاری ۱۴ ویژگی ترجمه صفحه های وب است که به کمک آن می توانید صفحه وب مورد نظر خود را به زبان مورد دلخواه خود ترجمه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *