اپلیکیشن Fakespot از اپل استور در پی از شکایت آمازون برداشته شد

اپلیکیشن Fakespot از اپل استور در پی از شکایت آمازون برداشته شد

اپلیکیشن Fakespot که وظیفه آن آنالیز و تحلیل نظرات مشتریان از وب سایت های مشهور می باشد، امروز در پی نارضایتی شرکت آمازون از اپ استور برداشته شد.

بر اساس منبع خبری The Verge شرکت آمازون به اپل خواستار حدف این اپلیکیشن از اپ استور شد که در نهایت مورد توافق اپل قرار گرفت اپلیکیشن Fakespot در ios در ماه جون راه اندازی شد و به کاربران اجازه می داد که بتوانند به اکانت آمازون خود وارد شده و محصولات مورد نیاز خود را خرید کنند و در این مورد اپلیکیشن با الگوریتم های موجود در خود به تحلیل نظرات مشتریان می پرداخت.

اما آمازون ادعا می کند که اپلیکیشن Fakespot بدون اجازه از اطلاعات کاربران این سایت استفاده کرده و آن را به گونه‌ای به سرقت برده است. بر این اساس شرکت آمازون در ماه جون درخواست اولیه برای حذف این اپلیکیشن را به اپل استور فرستاد و امروز در پی درخواست‌های مکرر اپل در آخر این اپلیکیشن را از اپ استور برداشت.

آمازون عقیده دارد که اپلیکیشن Fakespot از قوانین اپل استور سرپیچی کرده است. بدین صورت که بر اساس آن هرگونه اپلیکیشنی از دسترسی به داده‌های مشتریان و همینطور کسب درآمد ناشی از آنها منع شده است. بر اساس بیانیه ای که از آمازون انتشار داده شده است گفته می‌شود که این اپلیکیشن علاوه بر این به مشتریان اطلاعات نادرست را در ارتباط با فروشندگان موجود در آمازون ارائه می‌کرده است.

موسس اپلیکیشن Fakespot به منبع خبری The Verge گفت که اپل هیچ گونه فرصتی را در اختیار این شرکت برای دفاع از خود و حل مشکل نداده است. او در این مورد می‌گوید که ما ماه ‌ها تلاش و کوشش و سرمایه خود را برای این اپلیکیشن صرف کرده‌ایم و در ادامه حرف های  خود آمازون را مورد خطاب قرار می‌دهد که با داشتن قدرت بالای سلطه در بازار در حق شرکت‌های کوچکتر زورگویی می کند.

بنابراین اگر در حال حاضر در اپ استور به دنبال اپلیکیشن Fakespot سرچ کنید دیگر آن را برای دانلود دریافت نخواهید کرد. لازم به ذکر است که در زمانی که این اپلیکیشن فعال بود در حدود ۱۵۰ هزار دانلود از جانب مشتریان کسب نموده بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.