اپلیکیشن سلامتی Health App در iOS 14 از چه ویژگی هایی برخوردار است

اپلیکیشن سلامتی Health App در iOS 14 از چه ویژگی هایی برخوردار است

اپلیکیشن سلامتی در iOS 14 دارای ویژگی های جدیدی است که میزان خواب کاربران را اندازه گرفته و آن را همراه با داده های دیگر به کاربر ارائه می کند. این ویژگی می تواند کاملا بدون اپل واچ و فقط با آیفون کاربر عمل کند.

این ویژگی برای اولین بار در watchOS 7 معرفی شد. در این برنامه می توانید برنامه خواب و زمانی را که در رختخواب می گذرانید را با ساعتی که  قرار است بیدار شوید را برنامه ریزی کنید و از طریق آن برنامه شما را مطلع می کند چه زمانی بیدار شوید و یا به رختخواب بروید.

همین طور وقتی آیفون شما در حال Sleep Mode است به صورت خودکار حالت Do Not Disturb را فعال می‌کند و مانع می شود تا در طول شب پیام یا تماسی دریافت کنید. علاوه براین حالت Sleep Mode صفحه نمایش را کم نور تر می کند و فقط تاریخ و زمان را به همراه زمان بیدار شدن روز بعد نشان می دهد .

 ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که شما را آماده رفتن به بستر می کند و از آن جمله می توان به کم کردن نور اتاق، شنیدن صدا و آهنگ های آرام کننده و غیره. اپلیکیشن سلامتی همچنین می تواند داده های حاصل از اپل واچ در سیستم عامل watchOS 7 را دریافت و آن را با داده های موجود در آیفون کاربر ترکیب کند و اطلاعات دقیق تری را نسبت به برنامه سلامتی روزانه کاربر ارائه کند.

اما اپلیکیشن سلامتی فقط به برنامه ریزی برنامه خواب و بیداری کاربر محدود نمی‌شود بلکه داده های مربوط به تحرک روزانه، علائم و داده های الکترکاردیگرافی (نوار قلبی)  نیز در این برنامه مورد تحلیل قرار می‌گیرند.

همین طور  در اپ سلامتی چک لیست سلامتی وجود دارد که محیط اطراف را بررسی می کند و در صورت وجود  سر و صدا زیاد کاربر را از جهات مختلف راهنمایی می کند و مثلا صدای هدفون را تا حدی که برای سلامنی کاربر مفید باشد پایین می آورد. 

اپلیکیشن سلامتی Health App در iOS 14 از چه ویژگی هایی برخوردار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.