اپلیکیشن زوم Zoom با قابلیت سازگاری برای مک های اپل سیلیکون منتشر شد

اپلیکیشن زوم Zoom با قابلیت سازگاری برای مک های اپل سیلیکون منتشر شد

اپلیکیشن بسیار محبوب ویدیو کنفرانسی به نام زوم Zoom با قابلیت حمایت از مک بوک های اپل سیلیکون از امروز در دسترس قرار گرفت.

مطابق با بیانیه منتشر شده در قسمت پشتیبانی اپلیکیشن Zoom، نسخه جدیدی از اپلیکیشن زوم که برای سازگاری با مک های اپل سیلیکون ساخته شده است منتشر شد. مهم‌ترین نکته در این مورد این است که  زوم از برنامه اینستالر مجزایی برای نصب این اپلیکیشن بر روی مک های اپل سیلیکون استفاده خواهد کرد..

این به‌روزرسانی همچنین شامل الحاق خصوصیات و قابلیت های اضافی نظیر چت و تماس می باشد و همین طور دارای آیکون های  “بالا گرفتن دست” برای اجازه صحبت کردن در طول کلاس یا نشست و  قابلیت برگزاری نظرسنجی و انتشار آن در حین جلسه لایو و برخی خصوصیات دیگر می باشد.

اگرچه به روزرسانی جدید برای حمایت اپلیکیشن از مک های اپل سیلیکون می‌تواند باعث خوشحالی دارندگان مک بوک ایر M1، مک بوک پرو های جدید و مک مینی شود که دارای چیپ های اپل می باشند، همین‌طور باید گفت که نسخه‌ای از زوم که تحت برنامه امولاتور Rosetta 2 اجرا می‌شود می‌تواند های مک های مجهز به چیپ اینتل را نیز به خوبی ساپورت و حمایت کند.

اپلیکیشن زوم به دنبال رواج پیدا کردن کلاس های آنلاین و برگزاری جلسات از راه دور و استفاده بیشتر از پلتفرم های ویدیو کنفرانس شهرت جهانی پیدا کرد و چندی پیش نیز از سوی اپل به عنوان محبوب ترین اپلیکیشن سال در اپ استور جایزه خود را دریافت نمود.

هرچه از رونمایی و فروش مک های اپل سیلیکون می‌گذرد، اپلیکیشن های بیشتری به روزرسانی های جدید خود را با حمایت مک های اپل سیلیکون روانه‌ی بازار می‌کنند. از جمله این اپلیکیشن‌ها که اخیراً نسخه سازگار با اپل سیلیکون را ارائه کرده است می‌توان به اپلیکیشن های بسیار معروفی مانند پریمیر پرو شرکت Adobe و همین طور برنامه‌های بسیار محبوب شرکت مایکروسافت به نام آفیس ۳۶۵ که حاوی برنامه های ورد، اکسل، پاورپوینت و غیره می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *