اپلیکیشن زوم قابلیت جدید Focus Mode را برای تمرکز بیشتر در حین کلاس های مجازی اضافه نمود

اپلیکیشن زوم قابلیت جدید Focus Mode را برای تمرکز بیشتر در حین کلاس های مجازی اضافه نمود

اپلیکیشن زوم طبق آخرین به روز رسانی های نرم افزاری اش ویژگی جدیدی را به نام Focus Mode اضافه نموده است که باعث کاهش حواس پرتی دانش آموزان و کنترل بیشتر سخنران در کلاس های مجازی می شود.

در حالتی که ویژگی Focus Mode فعال می شود به معلم اجازه می دهد بتواند تمام دانش‌آموزان را زیر نظر داشته باشد و آنها را ببیند، در حالی که بقیه دانش آموزان تنها قادر به دیدن معلم هستند. این تنظیم می تواند در هر لحظه توسط میزبان تله کنفرانس فعال شود. برای مثال برای کلاسهای دانش آموزی که تمرکز بیشتر بر روی حرف های معلم وجود دارد این ویژگی می تواند فعال شود و برای کلاس هایی که حالت بحث به صورت همزمان میان چند نفر لازم است بحث گروهی است این ویژگی می تواند غیر فعال شود.

ویژگی Focus Mode همچنین می تواند برای جلسات کاری و همینطور گردهمایی های خانوادگی و سایر مقاصد نیز به کار رود. شرکت اخیراً این ویژگی جدید را در آخرین پست وبلاگ خود منتشر نموده است که با زمان بازگشایی مجدد مدارس در بیشتر نواحی ایالات متحده همزمان است و دانش آموزان خودشان را برای کلاس های مجازی و همینطور آموزش ترکیبی بر اساس آن آماده می کنند.

نسخه ۵.۷.۵ اپلیکیشن زوم برای مک در حال حاضر از طریق وب سایت زوم دانلود و استفاده می باشد. اپل نیز در آخرین به روز رسانی سیستم عامل iOS 15 ویژگی Focus Mode خود را برای  بخش نوتیفیکیشن های وجود آورده است و در این حالت اگر فعال شود کاربر در هنگام سپری نمودن اوقات غیر کاری و همینطور اوقاتی که در منزل با دوستان و آشنایان سپری می کند دیگر پیام های غیر لازم را دریافت نمی‌کند و بیشتر می‌تواند بر روی امور روزمره خود تمرکز داشته باشد. سیستم عامل iOS 15 قرار است که در پاییز امسال به همراه رونمایی آیفون های جدید به صورت یک به روز رسانی عمده در دسترس عموم قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.