اپلیکیشن تقلبی قبل از اجرا کاربران را به ارائه رای مثبت وادار می‌کرد

اپلیکیشن تقلبی قبل از اجرا کاربران را به ارائه رای مثبت وادار می‌کرد

یک اپلیکیشن ios که کاربران را حتی قبل از آنکه از مرحله بازرسی توسط تیم اپل عبور کند به ارائه رای مثبت وادار می کرد از اپل استور حذف گردید.

این اپلیکیشن به نام UPNP Xtreme از طریق TV به کاربران اجازه استریم ویدیویی را می داد. اما به محض آن که این اپلیکیشن باز می‌شد از کاربران تقاضا می کرد که قبل از اینکه حتی وارد برنامه شوند رای مثبت خود را برای این اپلیکیشن به اپل ارائه دهند.

جالب اینجاست که این اپلیکیشن به محض اجرا شدن، یک پنجره بر روی صفحه ظاهر می‌شد که کاربران را وادار می نمود که به این اپلیکیشن ما بین ۳ تا ۵ ستاره رای مثبت دهند و کاربران تا زمانی که رای خود را صادر نمی کردند قادر به باز کردن و اجرای این اپلیکیشن نبودند.

این گونه رفتار ها بر اساس قوانین و موازین اپ استور غیرقانونی محسوب می شود و هر گونه درخواستی از توسعه دهندگان به محض باز شدن برنامه برای ارسال بازخورد های کاربران بر خلاف موازین اپ استور می باشد. علاوه بر آن کد دسترسی API مربوط به بخش رأی کاربران به صورت پیشفرض به توسعه دهندگان اجازه گرفتن رای اجباری را نمی دهد. بنابراین توسعه دهنده این اپلیکیشن تقلبی طاهرا ابزار توسعه دهندگان استاندارد اپل  را نیز به گونه‌ای حک نموده است.

البته سازنده این اپلیکیشن به نام Eleftheriou توضیح داد که پشت سر گذاشتن API اپل کار آسانی بود که از عهده هر توسعه‌دهنده برمی آید. جالب اینجاست که توسعه دهنده این اپلیکیشن تقلبی در حال حاضر بیش از ۱۵ میلیون دانلود  در اپ استور به دست آورده و بر اساس گزارشات میلیون ها دلار به جیب زده است.

این اولین باری نیست که یک اپلیکیشن تقلبی توسط این توسعه دهنده ساخته شده است او همچنین در گذشته با ساخت اپلیکیشن های این چنینی قصد داشت که روند بازرسی اپل را زیر سوال ببرد. لازم به ذکر است که بازرسی اپ ستور یکی از نقاط کلیدی در پرونده دعوای میان اپل و اپیک گیمز ی نیز می‌باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *