اپلیکیشن تقلبی بیت کوین مورد تایید اپل ۶۰۰ هزار دلار از یک کاربر سرقت نمود

اپلیکیشن تقلبی بیت کوین مورد تایید اپل ۶۰۰ هزار دلار از یک کاربر سرقت نمود

یک اپلیکیشن تقلبی بیت کوین که بسیار شبیه اپلیکیشن های مورد اعتماد طراحی شده بود و توسط بخش تیم بازبینی اپ استور مورد تایید قرار گرفته بود باعث شد که کاربری در فیلیپین بیش از  ۶۰۰ هزار دلار از پول خود را از دست بدهد.

این کاربر که Christodoulou نام دارد قصد داشت که میزان موجودی بیت‌کوین خود را در فوریه مشاهده کند. او در اپ استور نام Trezor را سرچ نمود که نام کمپانی است که اطلاعات مربوط به موجودی ارزهای دیجیتال کاربران را نگهداری می کند. پس از آن اپلیکیشنی را دید که دارای لوگوی اختصاصی شرکت Trezor بود و از یک پس زمینه سبز برخوردار بود، بنابراین اعتماد کرد و این اپلیکیشن را دانلود نمود.  سپس اطلاعات کاربری خود را وارد کرد اما متاسفانه اپلیکیشن تقلبی بود و درست مشابه اپلیکیشن اصلی ساخته شده بود تا بتواند دارندگان بیت کوین را گول بزند.

این کاربر در نتیجه استفاده از این اپلیکیشن کل موجودی بیت کوین خود را از دست داد و از دست اپل بسیار ناراحت شد. او به واشنگتن پست گفت که اپل نمی‌تواند از این مسئله براحتی خلاص شود.

اپل تمام اپلیکیشن های ارائه شده به اپ استور را برای جلوگیری از هرگونه اپلیکیشن های تقلبی بازرسی می کند، اما هنوز بسیاری از اپلیکیشن های کپی و مشابه اصل و تقلبی وجود دارند که مانند اپلیکیشن تقلبی Trezor از دست دیده بازرسان اپ استور نیز گذر می‌کنند و در نهایت باعث می‌شوند که کاربران آیفون چنین تاوانی را پس بدهند.

اپل می‌گوید که اپلیکیشن تقلبی Trezor از طریق تغییر ماهیت خود توانست از دست بازرسان اپ استور عبور کند. این اپلیکیشن در ابتدا با نام Trezor خود را معرفی کرد و لوگوی معروف شرکت Trezor با همان رنگ را به کار برد. اما در شرح وظایف اپلیکیشن گفته شده بود که این اپلیکیشن پسوردهای و فایل های کاربران را در آیفون انکریپت کرده و ذخیره می کند.

توسعه دهنده این اپلیکیشن تقلبی نیز به اپل گفت که این اپلیکیشن به هیچ وجه ارتباطی با ارزهای دیجیتال ندارد، بعد از آن که این اپلیکیشن تقلبی Trezor به اپل ارائه شد، نام خود را به کیف ارز دیجیتال تغییر داد و به همین دلیل اپل نتوانست آن را شناسایی کند.

منبع  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.