اپلیکیشن اپل maps از ویژگی های آپلود عکس و درجه‌بندی ریتینگ برخوردار شد

اپلیکیشن اپل maps از ویژگی های آپلود عکس و درجه‌بندی ریتینگ برخوردار شد

اپل در این هفته در ایالات متحده قابلیت جدیدی را به اپل maps اضافه نمود که بر اساس آن کاربران می توانند برای کلیه مشاغل و محل هایی که در روی موقعیت های نقشه قرار دارند نظرات و ریتینگ های خود را ارائه دهند.

این ویژگی که به صورت Ratings and Photos ارائه می شود می تواند به عنوان یک قابلیت جایگزین به جای اپلیکیشن Yelp باشد. این اپلیکیشن ترد پارتی به کاربران اجازه می دهد که بتوانند برای کلیه محل ها و موقعیت های موجود در نقشه نظرات پیشنهادات و ریتینگ های خود را  ارائه دهند.

اپل در سیستم خود از ویژگی ریتینگ thumbs up/down استفاده کرده است که کاربران با استفاده از آن می تواند رضایت و یا نارضایتی خود را از محل مربوطه در روی نقشه نشان دهند. به عنوان مثال کاربران می توانند محصولات و همین طور سرویس های خدماتی با استفاده از ارائه نظرات پیشنهادات و ریتینگ های خود ارزیابی کنند.

همینطور این امکان وجود دارد که کاربران در کنار نظرات پیشنهادات خود عکس خود را نیز آپلود کنند اما هنوز آنها نمی توانند که نظرات خود را به صورت متن در روی نقشه ارائه دهند. در حالیکه قابلیت ارائه ریتینگ در حال حاضر برای بسیاری از مناطق موجود در ایالات متحده فعال می باشد، اما هنوز خیلی از کاربران ممکن است نتوانند از این قابلیت استفاده کنند. چرا که هر گونه پیشنهادات شخصی و عکس ها به گونه‌ای متصل به اپل آیدی می باشند که فقط که از طریق کاربران دیگر به لحاظ های امنیتی قابل دیدن نیست.

کاربران در سایر کشورها وقتی که ویژگی اپل ریتینگ در اپ maps برخوردار شوند می‌توانند تجربه مشابهی را دریافت کنند. البته در ماه آوریل ویژگی ریتینگ و فوتوز photos در عدد در قسمت نقشه در ژاپن نیز فعال گردیده است. به نظر می‌رسد به زودی این ویژگی برای کشور های بیشتری آماده و در دسترس قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.