اولین کامپیوتر های اپل سیلیکون ممکن است تا ۱۷ نوامبر رونمایی شوند

اولین کامپیوتر های اپل سیلیکون ممکن است تا ۱۷ نوامبر رونمایی شوند

 بر اساس گزارش نشست دهنده شناخته شده جان پروسر اپل در حال آماده سازی مراسم ویژه ای در ماه نوامبر است تا از اولین کامپیوتر های اپل سیلیکون خود رونمایی کند. پروسر بدون اینکه به منبعی اشاره کند روز پنجشنبه اعلام نمود که اپل در ماه نوامبر اولین کامپیوتر های ARM که به نام اپل سیلیکون معروف می باشند رونمایی خواهد کرد.

پروسر در توئیت خود این طور می گوید که دارم می شنوم که ۱۷ نوامبر مراسم ویژه ای برای کامپیوتر های ARM برگزار خواهد شد. در هفته گذشته بلومبرگ پیش بینی دیگری را ارائه داد. مطابق با این گزارش اپل در ماه نوامبر کامپیوتر های اپل سیلیکون را به همراه چند محصول دیگر رونمایی خواهد کرد. این عمل شروع جایگزینی چیپ های ساخت اپل با چیپ های اینتل خواهد بود.

اپل پیش تر اعلام نمود که این عمل چند سال وقت می برد و بزودی شروع خواهد شد. هنوز مشخص نیست کدام یک از کامپیوتر های اپل به چیپ های اپل سیلیکون مجهز خواهند بود. شایعات در ماه جون حاکی از آن بود که اپل مک بوک های ۱۲ اینچی را به چیپ A14x مجهز خواهد نمود. گزارشات حاصل از چاینا تایمز نشان می دهد این وسیله دارای پورت ارتباطی USB، جی پی یو اختصاصی، وزن کم تر از ۱ کیلو گرم و عمر باتری بیش از ۱۵ ساعت می باشد.

همین طور این وسیله مطابق با شایعات به ۵ جی نیز مجهز خواهد بود. مینگ چی کو تحلیل گر معروف که سابقه خوبی در پیش بینی محصولات اپل دارد  در ماه جولای اعلام کرد که هر دو مک بوک پرو ۱۳.۳ اینچی و مک بوک ایر اولین چیپ های اختصاصی اپل را سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ دریافت خواهند نمود. در ادامه مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی در سه ماهه دوم و سوم ۲۰۲۱ به این چیپ ها مجهز خواهند شد.

منبع: اپل انسیدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *