اولین نسخه های بتای سیستم عامل iOS 15.1 و iPadOS 15.1  در اختیار تستر های عمومی قرارگرفت

اولین نسخه های بتای سیستم عامل iOS 15.1 و iPadOS 15.1  در اختیار تستر های عمومی قرارگرفت

اپل امروز اولین نسخه های بتای سیستم عامل iOS 15.1 و iPadOS 15.1 را منتشر نمود. این یک روز پس از انتشار نسخه این سیستم عامل برای توسعه دهندگان بود و از طرف دیگر تنها چند روز پیش بود که اپل سیستم های عامل اصلی ios 15 و iPadOS 15 را در اختیار عموم قرار داد.

افراد تستر و یا آزمایش کننده که برای نسخه های بتا قبلاً در  برنامه آزمایش‌های بتای اپل ثبت نام نموده اند می توانند این بروزرسانی با گرفتن کد های اعتبار سنجی مناسب از وبسایت بتای عمومی اپل دریافت و نصب کنند.

در به روز رسانی جدید iOS 15.1 قابلیت SharePlay دوباره بازگشته است. اما اپل این بار قصد دارد این ویژگی را که بر نسخه ios15 برداشته بود مورد آزمایش قرار دهد. این قابلیت به گونه ای طراحی شده است که به کاربر اجازه می دهد، در هنگام تماشای فیلم و سریال های تلویزیونی و یا گوش دادن به موزیک بتوانند از طریق تماس‌های تلفنی با دوستان و نزدیکان خود این تجربه را به اشتراک بگذارند.

اپل همچنین قابلیت هایی مانند پلی لیست های اشتراکی شوها و سریال‌های تلویزیونی را اضافه و به اشتراک گذارند که باعث می شود هر کسی بتواند در آن واحد لیست مشابهی را از طریق این ویژگی مشاهده کند. یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که به این نسخه اضافه شده است و به همراه با نسخه جدید سیستم‌عامل HomePod ۱۵.۱ قابل اجرا می باشد اضافه نمودن قابلیت های شنیداری Lossless و دالبی اتموس با Spatial Audio می باشد که می تواند در وسیله های هوم پاد و هوم پاد مینی مورد استفاده قرار گیرد.

کاربران آیفون که دارای مدارک ثبت شده بهداشتی می باشند می توانند از طریقه اسمارت کارت های بهداشتی خود دفعات واکسیناسیون و اطلاعات دیگر مربوط به موقعیت بهداشتی خود را از طریق اپلیکیشن والت در آیفون خود وارد کنند. البته برای اجرای این قابلیت باید سیستم بهداشتی آن کشور نیز چنین ویژگی را  سازگاری را برای اپلیکیشن والت بهبود رسانی کرده باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.