اولین مک های M2 انتظار می رود که در اواخر امسال با چیپ های ۴ نانومتری ساخت شرکت TSMC رونمایی شوند.

اولین مک های M2 انتظار می رود که در اواخر امسال با چیپ های ۴ نانومتری ساخت شرکت TSMC رونمایی شوند.

بر اساس گزارش منبع خبری تایوانی دیجی تایمز اپل قصد دارد  سری جدید از مک های با چیپ های M2 را که توسط شرکت TSMC تحت پروسه ساخت ۴ نانومتری ایجاد خواهد شد به بازار ارائه کند. این بهبود رسانی باعث می شود که مک بوک های جدید از لحاظ عملکرد و مصرف باتری نسبت به نسل قبلی بسیار کارآمد و پیشرفته تر عمل کنند. بر اساس ادعای این گزارش چیپ های M2 که تحت پروسه ۴ نانومتری ساخته خواهند شد قرار است تا پایان امسال در مک بوک های جدید اپل مورد استفاده قرار گیرند.

مارک گورمن در روز سه‌شنبه نیز با ارائه توییتی ادعا نمود که اپل مدلی جدیدی از مک  بوک های ۱۳ اینچی، آی مک ۲۴ اینچی و مک مینی با چیپ  های M2 را در دست ساخت دارد. در این خبرنامه گورمن اعلام می‌کند که اپل قصد دارد تا ماه می و یا جون امسال حداقل یکی از این کامپیوترهای مک را به بازار ارائه کند. اما منبع خبری دیجی تایمز  نیمه دوم سال ۲۰۲۲ را به عنوان زمان آماده شدن این کامپیوترهای جدید معرفی می‌کند.

چیپ های سری M1 بر اساس پروسه ۵ نانومتری توسط شرکت TSMC تولید شده‌اند، این چیپ ها برخوردار از سی پی یو ۸ هسته ای می باشند و دادای ۷ تا ۸ هسته گرافیکی بر اساس نوع کانفیگوریشن می باشند.  اما چیپ های M2  بر اساس پیش بینی گورمن از هشت هسته سی پی یو برخوردار بوده اما دارای ۹ تا ۱۰ هسته گرافیکی می باشند. تحلیل گر شناخته شده مینگ چیکو با ارائه‌ی توییتی در روز سه شنبه متقابلاً عقیده دیگری دارد و پیش‌بینی می‌کند که اپل همچنان برای مک بوک ایر های سال ۲۰۲۲ از چیپ های  M1 استفاده خواهد کرد. او عقیده دارد که مک های جدید امسال از لحاظ طراحی تغییرات بسیار عمده ای را همراه با گزینه رنگ های جدید به معرض نمایش خواهند گذاشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.