اولین مک بوک های اپل سیلیکون احتمالا مک بوک ها و آی مک های نسل بعدی هستند

اولین مک بوک های اپل سیلیکون احتمالا مک بوک ها و آی مک های نسل بعدی هستند

 گزارش جدیدی از زنجیره تولید محصولات اپل مشخص می سازد که این شرکت در حال آماده سازی اولین سری مک بوک های اپل سیلیکون است و همین طور در آی مک های جدید از جی پی یو ساخت خود استفاده خواهد کرد. اولین جزییات در مورد مشخصات مک بوک های اپل سیلیکون از منابع مختلف درحال انتشار می باشد.

همین طور این گزارشات حاکی از این هستند که اپل در حال ساخت GPU ساخت خود می باشد که قرار است برای اولین بار در آی مک های ۲۰۲۱ مورد استفاده قرار گیرد. بر اساس گزارش چاینا تایمز اولین سیستم دارای چیپ های اپل سیلیکون مک بوک های ۱۲ اینچی با صفحه نمایش رتینا خواهد بود. اما گزارش قبلی ادعا می کرد که مک بوک پرو های بعدی از برای اولین بار از این چیپ برخوردار می باشند. این گزارش همین طور مشخص می سازد که مک بوک های اپل سیلیکون از پردازش گر A14X برخوردار می باشند که قرار است در آیپد پرو های نسل جدید مورد استفاده قرار گیرد.

این احتمال وجود دارد که اشاره این به منبع به مک بوک بجای مک بوک پرو عمومی بوده است و منظور هر نوع مدل مک بوک بوده است. بهر حال این منابع در ادامه مشخص می سازند که این مک های جدید از پورت USB-C برخوردار بوده و کمتر از ۱ کیلوگرم وزن دارند. باتری آنها  نیز ۱۰  تا ۱۵ ساعت دوام می آورد.

اما مک بوک ایر های کنونی ۱.۲۴ کیلوگرم و مک بوک پرو ۱۳ اینچ ۱.۴ کیلوگرم وزن دارند. طراحی پردازشگر A14X در مراحل پایانی ساختمی باشد و قرار است به زودی در شرکت TSMC وارد تولید انبوه شود. بر اساس گزارش های اخیر اپل ساخت GPU  خود را نیز در این شرکت انجام داده است . لازم به ذکر است که آی مک ۲۷ اینچی ۲۰۲۰ که دارای چیپ اینتل است چندی پیش رونمایی شد.

2 نظر در مورد “اولین مک بوک های اپل سیلیکون احتمالا مک بوک ها و آی مک های نسل بعدی هستند

  1. اشتراک ها: چیپ A14X برای برای اولین مک های اپل سیلیکون و آیپد پرو در سه ماهه چهارم امسال وارد تولید انبوه می شود | Texnoli

  2. اشتراک ها: بر اساس برخی گزارشات ممکن است مک بوک پرو اپل سیلیکون در کنفرانس ۱۵ سپتامبر معرفی شود | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *