انتقال کامل به سمت چیپ های اپل سیلیکون ممکن است در یک حرکت دو ساله با معرفی مک پرو ۲۰۲۲ تکمیل شود

انتقال کامل به سمت چیپ های اپل سیلیکون ممکن است در یک حرکت دو ساله با معرفی مک پرو ۲۰۲۲ تکمیل شود

بر اساس یک گزارش جدید اپل هنوز قادر خواهد بود که در یک حرکت دو ساله تمام محصولات لاین مک خود را به چیزهای اپل سیلیکون مجهز کند و در این مورد انتظار می رود که اپل با رونمایی سال ۲۰۲۲ مک بوک ایر ها و مک پرو های جدید با چیپ های اپل سیلیکون بتواند به هدف خود برسد.

اپل در مراسم رونمایی اولیه چیپ های اپل سیلیکون اعلام نمود که قصد دارد در یک برنامه‌ریزی دو ساله به طور کامل از چیپ های اینتل فاصله گرفته و چیپ های ساخت خود را استفاده کند. اپل برای اولین بار  مک های ام یک را نوامبر ۲۰۲۰ معرفی نمود و هنوز تا نوامبر ۲۰۲۲ وقت دارد که این هدف خود را تکمیل کند.

در روز یکشنبه در خبرنامه که توسط خبرنگار بلومبرگ مارک گورمن منتشر شد ادعا می شود که اپل می خواهد بود که در حرکت دو ساله خود چیپ های اپل سیلیکون را به طور کامل جایگزین کند. اگرچه ممکن است برنامه ریزی فشرده ای در این مورد لازم باشد. اما در حال حاضر این شرکت در حال آماده سازی محصولات بیشتری با چیپ های اپل سیلیکون می باشد تا مدت زمان ذکر شده به هدف خود برسد. بر اساس نظر گورمن های مک های با چیپ M1X در ماههای آینده احتمال رونمایی آن می‌رود که شاید در زمانی واقع در پاییز امسال اتفاق خواهد.

شایعات دیگر نیز تاکید دارند که مک مینی با چیپ های اپل سیلیکون نیز قرار است بعد از آن به بازار عرضه شود و اگر اپل بخواهد در این حرکت ۲ ساله جانشینی مورد نظر خود را انجام دهد باید بتواند تا پایان سال بعد مک بوک ایر های جدید با قابلیت حمایت از شارژ ماگسیف را ارائه دهد که در رنگ های مختلف ارائه شده و همین طور از تکنولوژی صفحه نمایش مینی ال ای دی برخوردار باشد. در این مورد انتظار می رود که آخرین محصولی که اپل قصد دارد آن را به چیپ های اپل سیلیکون مجهز کند مک پرو های جدید باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.