انتظار نداشته باشید که اپل کار فرمان داشته باشد

انتظار نداشته باشید که اپل کار فرمان داشته باشد

وسیله نقلیه کاملاً خودکار اپل تحت عنوان اپل کار احتمالاً فاقد فرمان خواهد بود و از این لحاظ می تواند برای شرکت تسلا و سایر خودروسازان برقی یک رقیب محسوب شود. این مطلبی است که توسط تحلیلگر مسایل خودروسازی مورگان استنلی بیان شده است.

مردگان استنلی در یادداشتی به سرمایه‌گذاران نوشت که در مورد شایعات موجود بر سر سرمایه گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری اپل بر روی اپل کار باید گفت که این این پول زیادی برای سرمایه گذاری بر روی کارخانه خودرو سازی می باشد.

این محقق اضافه می‌کند که کاربرانی که انتظار یک تجربه رانندگی مرسوم را دارند ممکن است با اپل کار احتیاج داشته باشند که دوباره در این مورد فکر نمایند. چرا که انتظار نداشته باشند که این ماشین دارای فرمان باشد.

او بیان می کند که برای ما در باورش مشکل است که اپل بخواهد وارد صنعت خودروسازی شود با وسیله نقلیه ای که انسان بخواهد در کنترل آن نقش داشته باشد. این تحلیل‌ گر بیان می کند که این تنها نظر ماست. اما اپل کار با فرمان مانند این است که یک آیفون با دکمه های فیزیکی و سیم های پلاستیکی داشته باشیم که به دیوار متصل شده باشد.

اگر پیش بینی ما درست باشد می تواند یکی از دلایلی باشد که بتواند باعث انگیزه لازم برای سرمایه‌گذاران و سهام گذاران اپل باشد و تأثیر مثبتی بر روی بورس اپل بگذارد.

اپل کار بنا به نظر این تحلیل‌گر یک رقیب جدی برای تسلا محسوب خواهد شد، اگرچه خودرو سازان معتبر دیگری نیز وجود دارند که قبل از اپل وارد این بازار شده اند و تا به حال توانسته اند مدل‌هایی را به بازار عرضه کنند.

این تحلیل‌گر می‌گوید که در برخی حالات بازیگران اصلی صنعت خودروسازی باید تکنولوژی های خود را به اشتراک بگذارند. او اضافه می‌کند که در صنعت خودروسازی به مانند آنچه که در مورد گوشی های همراه وجود دارد نمی توان دربالای رده بندی فضای زیادی را برای هر شرکت محسوب کرد. او در این مورد عقیده دارد که تا سال ۲۰۳۰ میزان تولید خودروهای برقی ۳۱ درصد از سهم کل اتومبیل های ساخته شده را در بر خواهد گرفت. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.