انتظار می رود که مک بوک پرو های جدید از کیبوردهای فول سایز برخوردار شوند

انتظار می رود که مک بوک پرو های جدید از کیبوردهای فول سایز برخوردار شوند

بر اساس برخی شایعات مک بوک پرو های جدید ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل قرار است که از تغییرات طراحی در بخش کیبورد نیز برخوردار شوند بدین صورت که بخش تاچ بار برداشته شده و ردیف کلید های فانکشن دوباره به محل اصلی خود باز گردند و همینطور هر یک از کلید های مربوط به اعداد نیز مانند بقیه کلید های کیبورد اندازه یکسانی را داشته باشند.

اینها انتظاراتی است که حاصل از برخی شایعات و تصاویر شماتیک نشتی که منتشر شده به دست آمده است. در طول چند روز گذشته شایعات متعددی در ارتباط با مک بوک پرو های جدید و تغییرات احتمالی در آنها در سطح وب سرازیر شده است که یکی از آنها احتمال وجود بخش ناچ در بخش بالای صفحه نمایش می باشد. هنوز مشخص نیست که این شایعه به واقعیت بپیوندد.

قبل از آنکه اپل بخش تاچ بار را در اکتبر ۲۰۱۶ معرفی کند مک بوک پرو ها دارای یک ردیف از کلیدهای فانکشن بودند که اندازه کوچکتری نسبت به سایر کیبوردهای حروف و اعداد داشتند. اما پس از حذف بخش تاچ بار مک بوک پرو های جدید انتظار می رود که دارای ردیفی از کلیدهای فانکشن شده درست مشابه آنچه که در مجیک کیبوردهای آی مک های ۲۴ اینچی ارائه می شود.

اولین پیش‌بینی‌ها در ارتباط با احتمال بازگشت کلیدهای فانکشن به مک بوک پرو های جدید توسط تحلیلگر معتبر مینگ چی کو در ژانویه امسال ارائه شد. این زمانی بود که او گزارش داد که اپل در حال کار بر روی مدل های مک بوک پرو جدید می باشد که تغییرات طراحی عمده‌ای را قرار است بپذیرند. از آن موقع تاکنون نیز مارک گرمن از بلومبرگ اظهار نمود که بخش تاچ بار در مک بوک های امسال برداشته خواهد شد. بنابراین با توجه به شواهد و گزارش‌های مطمئن ارائه شده به احتمال زیاد اپل بخش تاچ اسکرین که به نام تاچ بار در بالای صفحه نمایش مک بوک پرو ها بود را بر خواهد داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.