انتظار می رود اپل در رویداد WWDC بروز رسانی های جدیدی را در ارتباط با سافاری، اپلیکیشن سلامتی، نقشه، iMessage معرفی کند

انتظار می رود اپل در رویداد WWDC بروز رسانی های جدیدی را در ارتباط با سافاری، اپلیکیشن سلامتی، نقشه، iMessage معرفی کند

گفته می‌شود که اپل در رویداد WWDC قرار است به روز رسانی های جدید در ارتباط با سافاری، اپ سلامتی، نقشه و  iMessage  معرفی نماید.

وقتی کاربری یک آیفون می خرد الزاما با اپ هایی نظیر iMessage، فیس‌تایم، ایردراپ و Apple Health روبرو خواهد شد که توسط خود اپل به گونه‌ای به کاربر تحمیل می‌شود.  این رویداد که تحت عنوان قفل شدن کاربر در درون اکوسیستم نامگذاری شده است انتظار می‌رود در طی کنفرانس WWDC اپل در نحوه برخورد با این گونه اپلیکیشن ها به روزرسانی هایی را ارائه نماید.

انتظار می رود که این شرکت در زمینه اپلیکیشن های ساخت خود و همینطور تغییرات اعمال شده در سیستم‌های عامل اصلی به کار رفته در محصولات خود تغییرات و بهبود رسانی هایی را در این رویداد معرفی کند که بیش از هر چیز می تواند برای توسعه دهندگان و همینطور کاربران و نحوه برخورد آنها با محصولات اپل تاثیرات بسزایی را داشته باشد.

یکی از انتقادهایی که در سال‌های اخیر به اپل وارد شده است وادار کردن مشتری به استفاده از اپلیکیشن های ساخت اپل در هنگام خریدن هر یک از محصولات این شرکت می باشد که در کلیه پرونده های ضد رقابتی اپل نیز از جمله مباحث اصلی انتقاد به این شرکت بوده است و معتقدند که اپل به گونه ای کاربر را در داخل اکوسیستم خود قفل می کند.

بیشترین انتقادها به اپلیکیشن iMessage می باشد که کاربر به جز آن نمی تواند از اپلیکیشن های مشابه با همان کاربرد از شرکت های دیگر استفاده نمایید. نمونه دیگر نیز اپ Apple Health است که باز کابر را به مسیری می کند که در آن به گونه‌ای او مجبور به ماندن و قفل شدن در اکوسیستم اپل می کند.

در حقیقت وقتی یک کاربر شروع به استفاده از این اپلیکیشن می کند تمام جنبه های زندگی و رکوردهای پزشکی خود را با همه علایم بیماری در آن وارد می کند بنابراین خیلی مشکل است برای این کاربر که بخواهد به پلتفرم های دیگر نقل مکان کند و از این لحاظ است که هرگونه توسعه دهنده ای که در محیط اپ استور باشد نمی‌تواند مطابق با موازین اپل اپلیکیشن های مشابه با اینگونه اپلیکیشن های اصلی اپل در اپ استور ارائه دهد و با آن رقابت کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *