انتظار می‌رود آیفون ۱۳ دارای دوربین اولترا واید با قابلیت بهبود رسانی شده برای عملکرد بهتر در شرایط نوری کم باشد

انتظار می‌رود آیفون ۱۳ دارای دوربین اولترا واید با قابلیت بهبود رسانی شده برای عملکرد بهتر در شرایط نوری کم باشد

تحلیلگر Blayne Curtis به سهام داران اپل در ارتباط با جزئیات دوربین های ارتقا یافته در آیفون ۱۳ اشاره‌ می کند که تمام مدل های آیفون ۱۳ از لنزهای دوربین اولترا واید ارتقا یافته بهره مند خواهند شد که دارای فاصله دیافراگم ƒ/۱.۸ بوده که در مقایسه با آیفون ƒ/۲.۴ که دارای فاصله کانونی ۱۱۱ بوده دارای عملکرد بهتری برای دریافت مقدار بیشتر نور اطراف می باشد.

اما مینگ چی کو  که یکی دیگر از تحلیل گران صاحب‌نام اپل می باشد ادعا نمود که لنز های اولترا واید به فاصله کانونی ƒ/۱.۸ ارتقا خواهد یافت اما فقط این ویژگی بر اساس نظر این تحلیلگر در مدل آیفون ۱۳ پرو به کار خواهد رفت.
بنابراین در حال حاضر اطلاعات ضد و نقیض در ارتباط با اینکه دقیقا کدام یک از مدل ها چه نوع لنز ارتقا یافته را دریافت خواهند کرد وجود دارد. تحلیلگر کو انتظار دارد که لنزهای ارتقا یافته تا نیمه دوم ۲۰۲۲ در سایر مدل های آیفون ۱۳ به کار خواهد رفت. لازم به ذکر است که اندازه بزرگتر دیافراگم مقدار نور بیشتری را در اختیار لنزها می گذارد و بنابراین اندازه دیافراگم از ƒ/۲.۴ به ƒ/۱.۸ احتمالاً نتایج بسیار بهتری را در شرایط نوری پایین هنگام عکس گرفتن در حالت تراول در مدل های آیفون ۱۳ خواهد داشت.

بارکلی همین طور ادامه می نماید که آیفون ۱۲ پرو مکس دارای لنز های ارتقا یافته ی تله فوتو خواهد شد که در مدل استاندارد آیفون ۱۳ پرو به کار خواهد رفت که دارای فاصله کانونی ۶۵ میلیمتر و دیافراگم ƒ/۲.۲ می باشد.

اپل انتظار می رود که برای مدل های آیفون ۱۳ صفحه ‌های نمایش مشابه با آیفون ۱۲ و همینطور مشخصات‌ دوربین مشابهی را به کار خواهد برد. انتظار خواهیم داشت که در مدل های آیفون ۱۳ مدل های ۵.۴ و ۶.۱ اینچی دوربین‌های متشکل از لنزهای دوتائی و برای مدل‌های ۶.۱ اینچی و۶.۷ اینچی لنز های سه تایی را ببینیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *