انتظار می‌رود آیفون ۱۳ با افزایش قابل ملاحظه قیمت همراه باشد

انتظار می‌رود آیفون ۱۳ با افزایش قابل ملاحظه قیمت همراه باشد

با توجه به در نظر گرفتن افزایش هزینه قطعات لازم برای ساخت وسایل الکترونیکی ممکن است افزایش قیمت را در مدل های آیفون ۱۳ که قرار است بزودی رونمایی شوند را شاهد باشیم.

قبل از این نیز گزارش شده بود که کمپانی سازنده پردازش گرهای موبایل TSMC به اپل حق تقدم بیشتری را برای ساخت قطعاتش داده است و همینطور کمپانی های سازنده خودرو نیز از جمله شرکت های هستند که این شرکت به آنها حق اولویت بیشتری خواهد داد. از طرف دیگر همراه با کمبود جهانی چیپ در سطح جهان در حال حاضر می‌توان افزایش قیمت زیادی را در این مورد انتظار داشت.

عقیده بر این است شرکت TSMC  در حال افزایش قیمت ساخت پردازشگر های خود می باشد و به احتمال زیاد اپل نیز این افزایش هزینه ساخت را در قیمت آیفون های نسل بعدی منعکس خواهد ساخت. بر اساس منابع خبری دیجی تایمز منابع بی نامی که چرخه تامین کننده های اپل رابطه نزدیک دارند می‌گویند که شرکت TSMC قرار است به زودی قیمت هزینه ساخت پردازشگر تکنولوژی ‌هایی نانومتری ساخته می‌شوند را افزایش دهد.

عقیده بر این است که مدل‌های آیفون ۱۳ از پردازش گرهای با تکنولوژی ساخت ۵ نانومتری بهره‌مند خواهند شد که همان پردازشگر A15 خواهد بود. به طور کلی شرکت TSMC نیز چندی پیش مشتریان خود را از این افزایش قیمت ۲۰ درصدی آگاه ساخت. ولی با توجه به آنچه که آشکار ساخته است پردازشگرهای کمتر از هفت نانومتری افزایش قیمتی در حد ۳ تا ۱۰ درصد را تجربه خواهند کرد.

منابع متصل به چرخه تامین کننده ها انتظار دارد که اپل به عنوان یکی از پنج مشتری اصلی شرکت TSMC نیز قیمت آیفون هایش را از ۳ تا ۵ درصد افزایش دهد. البته گفته می‌شود که این افزایش قیمت قرار است از ژانویه ۲۰۲۲ اعمال شود که می‌توان افزایش قیمت آیفون ها را از آن زمان انتظار داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.