امسال در مراسم ۸ مارس اپل حداقل ۴ مک با چیپ های M2  معرفی می شود

امسال در مراسم ۸ مارس اپل حداقل ۴ مک با چیپ های M2  معرفی می شود

مارک گورمن امروز در آخرین خبرنامه خود ادعا نمود که اپل قرار است در کنفرانس مجازی که در روز سه‌شنبه ۸ مارس برگزار خواهد شد علاوه بر مدل های جدید آیفون اس ای و آیپد آخرین کامپیوترهای مک مجهز به چیپ های نسل بعدی M2 را رونمایی کند. گورمن اضافه کرد هنوز مشخص نیست کدام یک از مدل های مک قرار است که در این مراسم معرفی شوند. این مک جدید می تواند مک مینی فوق پیشرفته مجهز به چیپ های M1 Pro و M1 Max باشد.

از طرف دیگر احتمال کمی وجود دارد که اپل بخواهد آیمک های ۲۷ اینچی مجهز به چیپ های اپل سیلیکون را قبل از آگوست یا سپتامبر امسال معرفی کند. اپل در حال حاضر ۴ مدل کامپیوتر مجهز به چیپ های M2 را در برنامه خود قرار داده است که از آن آن جمله می توان به مک بوک ایر های جدید مک بوک پرو ۱۳ اینچی مقرون‌به‌صرفه، آیمک ۲۴ اینچی و یک مدل مک مینی با خصوصیات پایه اشاره نمود.‌

احتمال دارد که این مک ها در زمانی تا انتهای امسال معرفی شوند. مارک گورمن عقیده دارد که اپل در مک بوک پرو های با خصوصیات پایه قابلیت تاچ آیدی را برخواهد داشت و این مدل مک های ارزان قیمت تر فاقد نمایشگر های پروموشن خواهند بود.‌ در این مورد اپل قصد دارد که با ارائه تنوع زیادی در مدل های مک بوک از لحاظ قیمتی و همینطور از لحاظ خصوصیات بتواند کاربران متنوع‌ تری را برای خرید محصولات خود جلب کند.

از طرف دیگر مارک گورمن عقیده دارد که اپل بعد از آنکه کلیه کامپیوترهای مک خود را مجهز به چیپ های M1 Pro و M1 Max نمود سری جدیدی از کامپیوترهای مک با چیپ های اپل سیلیکون کاملاً به روز رسانی شده را احتمالاً تا اواخر امسال یا اوایل سال بعد به بازار معرفی خواهد نمود. از طرف دیگر برخی از کارشناسان عقیده دارند که اپل نباید کامپیوترهای مک را به خصوصیات غیر پیشرفته را به بازار ارائه کند زیرا که این کامپیوترها با داشتن پسوند پرو باید از خصوصیات پیشرفته به‌روزرسانی‌شده برخوردار باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.