ال جی در بازار شدیداً رقابتی گوشی‌های همراه صحنه را ترک کرد

ال جی در بازار شدیداً رقابتی گوشی‌های همراه صحنه را ترک کرد

ال جی با اعلام قبلی بیان داشته است که تا سی و یکم جولای به طور کلی بخش بیزینسی موبایل خود را خواهد بست و به جای آن بر روی تولید قطعات و همینطور ساخت لوازم خانگی پیشرفته متمرکز خواهد بود.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد با توجه به اینکه این شرکت در سال ۲۰۲۰ در صحنه موبایل با ضرر ۴.۴ میلیارد دلاری روبه‌رو شد اعلام نمود که قصد دارد بازار گوشی‌های را ترک کند. علاوه بر آن هرگونه گوشی ال جی موجود در بازار نیز بعد از آن تاریخ دیگر قابل فروش نخواهد بود.

شرکت ال‌جی اعلام کرد که در حال نزدیک شدن به پایان فعالیت خود در بخش بیزینس موبایل می باشد و این تصمیم به طور کامل توسط مدیران اجرایی و روسای این شرکت تصویب شده است. این تصمیم استراتژیک ال‌جی برای خروج از بازار بسیار رقابتی گوشی های همراه این کمپانی را قادر خواهد ساخت که بتوانند از منابع خود بر روی بخش‌های دیگری نزدیک نظیر لوازم و قطعات جانبی وسیله ها و اتومبیل ها وسیله های ارتباطی لوازم خانگی هوشمند وسایل رباتیک و سیستم ها و تجهیزات مربوط به هوش مصنوعی و همینطور خدمات و بخش های دیگر متمرکز شود.

از طرف دیگر از آنجایی که ال جی نتوانست برای بخش بیزینسی موبایلی خود مشتری خوبی پیدا کند تصمیم به بستن کامل آن را گرفت. هنوز مشخص نیست که این تعطیلی بخش موبایل ال جی چگونه در روی بیزینس این شرکت با اپل تاثیر خواهد گذاشت. از طرف دیگر از قبل یکی از تامین کننده های اصلی صفحه های نمایش برای آیفون بوده است که در ماه‌های اخیر گزارش شده است که این شرکت برای آیفون های تاشو آینده نیز قرار است با اپل همکاری کند.

به نظر می رسد که ال‌جی با توجه به رقابت بالای صحنه گوشی های همراه و همین طور افزایش تقاضا برای قطعات داخلی گوشی‌های همراه تصمیم گرفته است که با تمرکز بیشتر بر روی بازاری که در حال حاضر مشتری خودش را دارد که بتواند به رشد کاری خود توسعه بخشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *