ال جی تولید ال سی دی برای آیفون را متوقف ساخت

ال جی تولید ال سی دی برای آیفون را متوقف ساخت

بر اساس گزارشات صنعتی جدید شرکت ال‌جی زمان زیادی است که تامین کننده قطعات اپل می باشد و برای این شرکت در تولید ال سی دی برای  مدل آیفون اس ای کمک نموده است و همین طور در تولید صفحه های نمایش OLED برای مدل های آیفون ۱۲ نیز نقش داشته است.

بر اساس گزارش جدید که روز چهارشنبه منتشر شد شرکت ال‌جی تا بحال یکی از تامین کننده های اصلی تکنولوژی صفحه نمایش ال سی دی بوده و به عنوان تامین کننده بخش کوچکی از تولید صفحه های نمایش OLED استفاده شده در مدل های آیفون ۱۲ با اپل همکاری نموده است. اما این شرکت از این به بعد برای آیفون اس ای صفحه نمایش  ال سی دی تولید نخواهد نمود و به جای آن فعالیت خود را بیشتر بر روی تولید صفحات نمایش به کار رفته در وسایل نقلیه متمرکز خواهد کرد

بر اساس منابع خبری The Elec  ساخت ال سی دی برای مدل های آیفون برای این شرکت سودآور نبوده است. بنابراین شرکت ال‌جی بر اساس گزارشات تولید صفحه های نمایش ال سی دی آیفون را در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ متوقف ساخته است.  بر این اساس شرکت ال‌جی پس از آن تولید ال سی دی برای تمام گوشی های همراه دیگر را تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ از قبل متوقف نمود.

بر اساس این گزارش اپل تمام صفحات نمایش اولد  OLED برای مدل های آیفون خود را در پاییز ۲۰۲۰ به شرکت‌های دیگری محول نموده است. اپل از تامین کننده های مختلفی برای صفحه های نمایش مربوط به همه مدل های خود استفاده می‌کند که از اصلی ترین آنها سامسونگ می باشد که سهم عمده ای از تولید صفحات نمایش اولد آیفون های اپل را تولید می کند.

 گفته می شود که اپل از تامین کننده سومی نیز در این مورد استفاده نموده است که BOE نام دارد  ولی با توجه به اینکه این شرکت در تولید صفحه های نمایش اولد با مشکلات کنترل کیفیت مواجه بوده اپل از دادن سفارت بیشتر به این شرکت جلوگیری نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.