ال جی برای ساخت دوربین زوم تاشو در آیفون های ۲۰۲۲ از قطعات سامسونگ استفاده خواهد کرد

ال جی برای ساخت دوربین زوم تاشو در آیفون های ۲۰۲۲ از قطعات سامسونگ استفاده خواهد کرد

بر اساس گزارش های جدید شرکت ال جی ممکن است برای ساخت دوربین های تاشو در آیفون های آینده که قرار است در سال ۲۰۲۲ به بازار بیاید از قطعات ساخت سامسونگ استفاده نماید.  گزارش های قبلی که اخیراً در اواخر ماه نوامبر منتشر شد نشان داد که اپل در حال جستجو برای پیدا کردن شرکت‌هایی است که بتوانند در تکنولوژی مربوط به ساخت دوربین های تاشو به منظور بهبود رسانی قابلیت های زوم در آیفون های آینده همکاری نمایند.

در ماه جولای نیز تحلیلگر شناخته شده مینگ چی کو این طور پیش بینی نمود که آیفون‌های ۲۰۲۲ با لنزهای پریسکوپ به بازار خواهد آمد.  دوشنبه TheElec گزارش داد که شرکت الکترومکانیک که بخشی از زیر شاخه های سامسونگ می باشد ممکن است برای ساخت لنزهای تاشو به ال جی کمک نمایید. 

شرکت ال‌جی که مدت زیادی است که وظیفه ساخت دوربین های اپل را به عهده دارد و قرار است برای ساخت دوربین های در آیفون های آینده با قابلیت زوم تا شونده با اپل همکاری کند. ساختار دوربین تاشو از ساختاری شبیه پریسکوپ استفاده می‌کند که در آن یک آینه یا پریزم در میانه راه لنز و شئ مورد عکاسی قرار گرفته و نور حاصل از آن را به سمت لنز ها هدایت می کند.

این دقیقاً همان کاری است که در پریسکوپ صورت می‌گیرد و استفاده از این تکنولوژی می‌تواند باعث شود که به جای  استفاده از یک لنز بزرگ تر که باعث برآمدگی بیشتر در پشت آیفون خواهد شد با ساختار تاشو سیستم دوربین بتواند فضای بسیار کمی را اشغال نماید. مشکل فضای کم دوربین برای سازندگان گوشی های همراه از جمله مهم‌ترین چالش‌های موجود در حال حاضر  می باشد. علاوه بر این استفاده از چنین تکنولوژی باعث می شود که بتوان آیفون آینده را با قابلیت زوم بسیار پیشرفته نوری به بازار عرضه کرد.

شرکت سامسونگ از این تکنولوژی برای اولین بار در ساخت گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا استفاده نمود.  اگر چه اپل ممکن است بتواند به طور مستقیم از سامسونگ برای ساخت چنین دوربین هایی کمک بگیرد اما این کار ممکن است به رابطه طولانی مدت این شرکت با ال جی لطمه بزند.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.