ال‌جی مذاکره با اپل را بر سر فروش آیفون در فروشگاه های این شرکت به حالت تعلیق درآورد

ال‌جی مذاکره با اپل را بر سر فروش آیفون در فروشگاه های این شرکت به حالت تعلیق درآورد

بر اساس یک گزارش جدید ال‌جی اخیراً مذاکره برای فروش محصولات اپل مانند آیفون را در فروشگاه‌های کره‌ای این شرکت به حالت تعلیق درآورده است. در ماه جون این شرکت کره جنوبی بر اساس گزارش‌های موجود در حال مذاکره با اپل بر سر مشارکت و فروش محصولات این شرکت در فروشگاه های ال جی در کره بود، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که به علت برخی اعتراضات محلی این مذاکرات به طور موقت متوقف شده است.

بر اساس گزارش منابع خبری SME Daily ال جی بعد از یکسری مخالفت‌ها و اعتراض‌ها در میان فروشگاه‌های کوچک و بزرگ در این کشور و همین طور برخی از مشتریان محلی این کشور مذاکره با اپل را در این مورد متوقف نمود. این بدان معناست که این شرکت در فروشگاه‌های بست استور خود می‌بایست آموزش به کارمندان را برای فروش محصولات اپل نیز متوقف کند.

دولت کره جنوبی نیز تاکید نمود که این گونه مشارکت ها میان شرکت‌های بزرگ می‌توانند به فروشگاه‌های کوچک مجاور با وجود شرایط پندمی آسیب زیادی را وارد کند. علاوه بر آن گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد سامسونگ نیز از همکاری میان ال‌جی و اپل برای فروش محصولات این شرکت در فروشگاه‌های خود ابراز نگرانی کرده است که این خود می‌تواند به رهبری این شرکت در کشور خود را مورد تهدید قرار دهد.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی ممکن است این مذاکرات مجدداً آغاز شود و یا اینکه به طور کلی متوقف شود. بعد از آنکه ال جی خروج خود را از صحنه گوشی‌های همراه اعلام نمود اپل فرصت را مناسب دید که با ال جی برای فروش محصولات خود در فروشگاه‌های محلی این کشور وارد مذاکره شود. این عمل می توانست برای هر دو شرکت سود قابل توجهی را به همراه داشته باشد، اما برای سایر رقبا و همچنین فروشگاه‌های محلی مجاور می تواند یک خطر جدی از لحاظ رقابت در بازار محسوب شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.