اقدام آینده بریتانیا در مورد کمیسیون های اپل استور می‌تواند برای اپل دو میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد

اقدام آینده بریتانیا در مورد کمیسیون های اپل استور می‌تواند برای اپل دو میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد

اخیرا کمیته ضد رقابتی بریتانیا شکایت های طبقه بندی شده ای در ارتباط با نحوه اعمال کمیسیون ها در اپ استور در مورد اپل ابراز کرده است. این بحث وجود دارد که کارمزد های مربوط به توسعه دهندگان به گونه‌ای به مصرف‌کنندگان تحمیل می‌شود. در کنفرانس خبری که در روز سه شنبه برگزار شد وجود دارد که اپل در طول سال ها با اعمال کمیسیون های سنگین ۳۰ درصدی تقریبا ۲۰ میلیون مشتری اپ استور را در بریتانیا تحت تاثیر قرار داده و از آن ها هزینه های اضافی دریافت کرده است.

این گروه در پی درخواست خسارت از اپل به مقدار یک و نیم میلیارد پوند می باشند. این گزارشی است که منبع خبری بی‌بی‌سی نیز بر آن تاکید گذاشته است. در منابع خبری آمده است که روند بررسی پرونده های این چنینی با آنچه که در آمریکا وجود دارد اندکی متفاوت است. بر اساس قوانین بریتانیا اگر چنین شکایتی به پیروزی برسد، دادگاه بریتانیا برای تمام مصرف‌کنندگان بریتانیایی و خرید هایی که برای هر اپلیکیشن نموده اند از سال ۲۰۱۵ اپل را به پرداخت بدهی‌های سنگینی مجبور خواهد کرد.

دکتر راشل کنت متخصص اقتصاد دیجیتال در این مورد می گوید که اپل با دسترسی به دنیایی از اپلیکیشن ها و آزادی عمل برای دریافت کارمزد ها کاملاً غیر منصفانه عمل کرده است.  او در ادامه می‌گوید که این رفتار اپل نشانگر نوعی مونوپولی بوده و غیر قابل قبول است. علاوه بر این او خاطر نشان می کند که مردم معمولی هر روز هر چه بیشتر به این تکنولوژی وابسته می شوند و نیاز آنها برای استفاده از اپلیکیشن ها رو به فزونی است.

او می‌گوید که اپل این حق را ندارد که برای اپلیکیشن‌ها و قرار دادن آن در محیط اپل استور تا حد ۳۰ درصد کمیسیون طلب کند. او خاطرنشان می‌کند که اپل هر ساله در حدود ۱۵ میلیارد دلار از اپ استور درآمد داشته است که این مقدار درآمد را با اعمال کارمزد های بسیار غیر منصفانه بر کاربران و توسعه دهندگان به دست آورده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *