افزونه جدید سافاری ۱۵ برای مک به شما تب فعال را نشان می دهد

افزونه جدید سافاری ۱۵ برای مک به شما تب فعال را نشان می دهد

مرورگر سافاری ۱۵ برخی از نارضایتی ها از جانب کاربران در ارتباط با طراحی جدید و تغییرات اخیر که اپل اعلام نموده است را در بر داشته، در حالی که اپل سعی کرده است به بازخورد کاربران در این به روز رسانی آخر این مرورگر توجه کنند و بسیاری از تغییرات را دوباره به روز اول باز گرداند و انجام تغییرات را به صورت اختیاری برای کاربران نگه داشته است.

بسیاری از کاربران هنوز مشکل پیدا کردن تب فعال از یک تب پس زمینه را دارند، به دلیل آنکه رنگ آمیزی ها و طراحی جدید مرورگر سافاری ۱۵ به گونه ای است که امکان تشخیص این دو را به کاربران نمی دهد. متاسفانه برای کاربرانی که از طراحی جدید راضی نبوده‌اند اپل گزینه‌ای را برای بازگرداندن طراحی و رنگ سایه های تب ها به روز اول در اختیار کاربران قرار نداده است.

اما خبر خوب آن است که به هر حال یک توسعه دهنده به نام ژنی تان که از مقاله نوشته شده از توسط داریل فایربال در ارتباط با این مشکل الهام گرفته است یک افزونه جدید و ساده ای را برای سافاری طراحی نموده است که تحت نام ActiveTab می باشد و می تواند این مشکل را برطرف کند. افزونه ActiveTab به سادگی برای کاربر امکان تشخیص تب فعال را در مرورگر سافاری بر روی مک با کشیدن یک خط زیر آن نشان می دهد.

در این مورد هشت رنگ برای انتخاب وجود دارد که کاربر قادر است که ضخامت آن را از درجه یک تا هفت انتخاب کرده و بنا به دلخواه خود آن را برگزیند. ژنی تان با ارائه یادداشتی در ارتباط با این افزونه بیان می کند که این افزونه زمانی بهترین حالت خود را برای کاربر برای تشخیص به وجود می‌آورد که گزینه Show color in tab bar در انجام تنظیمات تب در سافاری غیر فعال شده باشد. او همچنین در این مورد یادآور می‌شود که اگر شما تب های بسیار زیادی را درون یک پنجره باز کنید افزونه Active Tab قادر نخواهد بود تب فعال را نشان دهد.

افزونه افزونه Active Tab  در روی اپل استور مک با قیمت ۱.۹۹ دلار در دسترس کاربران قرار دارد و کاربران بعد از خرید آن دیگر لازم به پرداخت هزینه اضافی نیستند و هیچگونه تبلیغاتی نیز در هنگام استفاده از آن برای کاربر نشان داده نمی شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.