افزایش تقاضا برای ظرفیت های بیشتر از طرف مشتریان راه برای تولید آیفون های یک ترابایتی هموار می کند

افزایش تقاضا برای ظرفیت های بیشتر از طرف مشتریان راه برای تولید آیفون های یک ترابایتی هموار می کند

خریداران آیفون بیشتر تمایل به انتخاب مدل هایی را دارند که دارای ظرفیت های حافظه داخلی بیشتر از گوشی های اندروید می باشد. بر اساس تحلیل داده های حاصل از کوارتر چهارم ۲۰۲۰ این تقاضا می تواند راه را برای تولید آیفون هایی با ظرفیت ۱ ترابایت آسان‌تر کند.

مصرف کنندگان گوشی های هوشمند عموماً تمایل به ظرفیت‌های داخلی بیشتر وسیله هایشان را دارند تا بتوانند که تمام اطلاعات دیجیتالی خود از قبیل عکس و فیلم را در آن تا آنجا که ممکن است ذخیره کنند. این معیار به نظر می‌رسد یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در کنار اندازه صفحه نمایش، خصوصیات دوربین، قابلیت های ارتباطی اینترنتی از تقاضای بسیار بالایی برخوردار است و مشتریان همواره به آن توجه می‌کنند.

بر اساس نتایج حاصل از شرکت آماری کانتر پوینت که روز دوشنبه منتشر شد صنعت گوشی های همراه به طور کلی مواجهه با یک موج افزایش تقاضا برای وسیله هایی با ظرفیت های داخلی بیشتر می باشد. بعد از آنکه ظرفیت های حافظه داخلی NAND از مرز ۱۰۰ گیگابایت در ۲۰۲۰ گذشت، حافظه های داخلی از نوع UFS NAND با کاهش قیمت روبرو شد.

در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ گفته می‌شود که آیفون با ظرفیت های میانگین ۱۴۱ گیگابایت تولید می‌شود که این مقدار اپل را در مقام دوم بعد از هواوی جای می دهد که دارای میانگین اعمال ظرفیت داخلی ۱۵۰ گیگابایت است. اما هنوز از اپل سایر برندها مانند اوپو، آنر و و ویوو پیشی دارد چرا که آنها هر کدام دارای ظرفیت های میانگین به ترتیب ۱۲۲، ۱۱۵ و ۱۰۸ می باشند. در حالی که سامسونگ در مقام ششم با ظرفیت میانگین ۹۵ گیگابایت جای می گیرد.

در بین سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ مدل های ۱۲۸ گیگابایتی اپل با رشد ارسال در میان کاربران جوان و نوجوان مواجه شد. در حالی که مدل های ۶۴ گیگابایتی ۱ درصد کاهش را در گذشت زمان تجربه کردند. آیفون ۱۱، آیفون XR، آیفون ۱۱ پرو مکس به نظر می رسد که در پریود زمانی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ تقریباً نیمی است ارسال ها و سفارشات اپل را تشکیل می‌دهند و مدل های ۶۴  گیگابایتی نیمی از فروش ها را به خود اختصاص داده اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *