افتتاح اولین فروشگاه اپل استور در هند به دلیل بحران جهانی پندمی به تأخیر افتاد

افتتاح اولین فروشگاه اپل استور در هند به دلیل بحران جهانی پندمی به تأخیر افتاد

گشایش اولین فروشگاه اپل استور در هندوستان که بر اساس قول و قرارهای مدیرعامل این شرکت تیم کوک که قرار بود که در سال ۲۰۲۱ بازگشایی شود به دلیل بحران سلامتی کنونی به تاخیر افتاده است. این خبری است که توسط ایندین اکسپرس تایید شده است.

در زمان گزارش درآمد مالی این شرکت، تیم کوک مدیر عامل اپل اظهار نمود که این شرکت قصد دارد که اولین فروشگاه اپل استور را در هندوستان تا ۲۰۲۱ بازگشایی کند. اپل قرار بود که در بمبئی این فروشگاه را بنا نهد. ولی در حال حاضر به دلیل نوعی به تاخیر افتاده است.

در ماه سپتامبر اپل توانست از طریق بازگشایی فروشگاه آنلاین آپل برای کاربران هندی این امکان را پدید آورد که به صورت مستقیم بتوانند محصولات مورد نظر خود را از این شرکت به جای رفتن به فروشگاه ها و نمایندگی های موجود تهیه کنند.

در گذشته تیم کوک و سایر عوامل اجرایی اپل از هندوستان به عنوان یکی از بازارهای مهمی که آنها بسیار بر آن تکیه می‌کنند یاد کرده‌اند. اپل در طول سال گذشته توانست که در بازار هند یک رشد  دو رقمی را تجربه کند. و در برخی شرکت‌های کشورهای دیگر نیز به این افزایش رشد ادامه دهد.

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیست اپل در کوارتر اول ۲۰۲۱ توانسته است شاهد افزایش چشمگیری در زمینه ارسال محصولات خود و فروش آنها در هندوستان باشد.  این نشان می دهد که اولین فروشگاه اپل استور در این کشور تا چه حد می تواند برای اپل مهم باشد. از طرف دیگر به دنبال جنگ اقتصادی میان چین و آمریکا در چند سال اخیر اپل تلاش نموده تا بتواند هندوستان را به عنوان یکی از گزینه‌های مهم در زمینه بنا نمودن کارخانجات تامین کننده قطعات خود مورد استفاده قرار دهد. در سال های اخیر شاهد راه اندازی کارخانجات متعدد مونتاژ کننده آیفون و کامپیوترهای مک در هندوستان بوده ایم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.