اعضا اتحادیه اروپا با با تمدید قانون رومینگ رایگان برای موبایل ها تا سال ۲۰۳۲ موافقت نمود

اعضا اتحادیه اروپا با با تمدید قانون رومینگ رایگان برای موبایل ها تا سال ۲۰۳۲ موافقت نمود

آنچه که به نام رومینگ نامیده می شود در کشورهای اتحادیه اروپا برای ۱۰ سال دیگر به صورت رایگان ارائه خواهد شد. این تصمیمی است که به تصویب کمیسیون اتحادیه اروپا گرفته شده است و کشور هایی که جزو این اتحادیه می باشند کاربران آنها دیگر لازم نیست که هزینه رومینگ برای انتقال هرگونه پیام به کشورهای دیگر بپردازند.

بر این اساس اعضای اتحادیه اروپا به این اتفاق نظر رسیدند که این قانون اعمال هزینه رایگان برای رومینگ را تا سال ۲۰۳۲ تمدید کنند. تا قبل از سال ۲۰۱۷ هزینه رومینگ در کشورهای اتحادیه اروپا اعمال می شد و از این لحاظ کلیه مسافران و کسانی که به طور مرتب مجبور به مسافرت کاری در میان کشورهای اتحادیه اروپا بودند مجبور به پرداخت هزینه های سرسام آور رومینگ می شدند. این هزینه ها برای کاربران در صورت استفاده از دیتا مسیج و تماس های تلفنی در وسیله های ios و آندروید اعمال می شد.

بر اساس قانونی که در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ به تصویب رسید دیگر کسانی که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند مجبور به پرداخت هزینه‌های رومینگ نم یباشند. البته باید این را در نظر داشت که کشور انگلستان که به صورت رسمی از اتحادیه اروپا خارج شده است ساکنان آن صورتی که از کشور خود خود به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند  قادر نیستند از این قانون رومینگ رایگان استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.