اطلاعات حاصل از ۵۰۰ میلیون پروفایل لینکدین به صورت آنلاین به فروش گذاشته شد

اطلاعات حاصل از ۵۰۰ میلیون پروفایل لینکدین به صورت آنلاین به فروش گذاشته شد

بر اساس گزارشات شرکتی به نام Nefarious actors در حال فروش پروفایل های بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر های لینکدین در سطح آنلاین می باشد. اگرچه این شرکت ادعا دارد که این آرشیو شامل فقط اطلاعاتی است که به صورت عمومی در لینکدین وجود دارد.

گزارشی که از منابع خبری سایبر نیوز در اوایل این هفته منتشر شد مشخص ساخت که حجم بسیار بالایی از اطلاعات کاربران لینکدین در محل دیگری ذخیره شده و در حال فروش می باشد. در این مورد شرکت مزبور با نشان دادن ۲۰۰ میلیون پروفایل به عنوان مدرک برای فروش قصد جلب مشتریان را دارد.

شخصی که ادعای مالکیت داده های ذخیره شده را برای دسترسی به این اطلاعات یک مبلغ ۴ رقمی را به مشتریان پیشنهاد کرده است. اما در این مورد هم چنین شخص در حال فروش نمونه‌هایی از این پروفایل ها در مقادیر پایین با قیمت ۲ دلار می باشد.

شرکت لینکدین هم در روز چهارشنبه بیانیه‌ای را منتشر ساخت و بیان داشت: در حالی که ما هنوز در حال بررسی و تحقیق در مورد این مشکل هستیم و مشخص شده که این اطلاعات منتشر شده شامل داده های است که به صورت عمومی در لینکدین وجود دارد. این اطلاعات به شیوه‌ای از این شرکت گرفته شده و با دیگر اطلاعات مربوط به سایر کمپانی ها و وبسایت ها ترکیب شده و از این لحاظ ادعای مالکیت آن را داشته است.

اما این شرکت ادعا می‌کند که این بر خلاف قوانین و مقررات لینکدین است و ما به زودی اقدامات لازم را به عمل خواهیم آورد. همین طور این شرکت در بیانیه جداگانه ای اعلام نمود که هیچ گونه اطلاعات خصوصی کاربران مورد دسترسی و سرقت قرار نگرفته است. در ادامه این بیانیه آمده است که ما در حال بررسی تمام اطلاعات گرفته شده از لینکدین که برای فروش از این شرکت گرفته شده است هستیم و به زودی اقدامات لازم در این زمینه را انجام خواهیم داد.

این خبر نشر اطلاعات کاربران لینکدین درست یک هفته بعد از به سرقت رفتن بیش از ۵۳۰ میلیون اکانت کاربران فیسبوک منتشر می شود.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *