اسپاتیفای طرح قابلیت سازگاری برای ویژگی AirPlay 2  را در اپلیکیشن‌ iOS خود متوقف نمود

اسپاتیفای طرح قابلیت سازگاری برای ویژگی AirPlay 2  را در اپلیکیشن‌ iOS خود متوقف نمود

اسپاتیفای در این هفته تایید نمود که تا اطلاع ثانوی تلاش‌های خود را برای سازگار نمودن اپلیکیشن  ‏ios خود را با  قابلیت AirPlay 2  تا اطلاع ثانوی تعلیق در آورده است. یکی از عوامل اجرایی شرکت اسپاتیفای اعلام نمود که این سرویس استریمینگ موزیک که در حال تلاش برای سازگار نمودن پلتفرم خود با قابلیت AirPlay 2  بوده است در حال حاضر به دلیل وجود برخی مشکلات در سازگاری های درایور صوتی خود این پروژه را متوقف نموده است.

این مقام اجرایی تشریح نمود که قابلیت AirPlay 2  بروزرسانی‌ عمده ای محسوب می شود که در آ نزدیک امکان به پایان رساندن آن وجود ندارد. قابلیت AirPlay 2  بخشی از به روز رسانی سیستم عامل iOS 11.4 می باشد که در می ۲۰۱۸ معرفی شد.‌در این بروزرسانی چندین بهبود رسانی مختلف در زمینه ی پروتکل صوتی وایرلس AirPlay  صورت گرفت که از آن جمله می توان به قابلیت پخش صدا در چند اتاق، کنترل صدای سیری و تقویت بافرینگ را نام برد.

اسپاتیفای از طرف دیگر هنوز نتوانسته است برای وسیله دیگر اپل یعنی هوم پاد پلتفرم خود را سازگار کند و همینطور برای هوم پاد مینی که  وسیله جدیدتر این شرکت می باشد نیز می‌باشد ‌هنوز نسخه سازگار با آن را منتشر نکرده است.

این در حالی است که اپل در سال پیش بود که امکان دسترسی هوم پاد را برای سرویسهای موزیک ترد پارتی فراهم نمود. از طرف دیگر شرکت اسپاتیفای در مارس ۲۰۱۹ پرونده ای را بر علیه اپل در اتحادیه اروپا و کمیسیون بررسی پرونده های ضد رقابتی این شرکت را براه انداخت که اپل را متهم می نمود که دسترسی اسپاتیفای و سایر رقبا رابه قابلیت  هایی نظیر سیری و اپل واچ محدود کرده است.

به نظر می‌رسد که نمی‌توان به زودی تغییر پلتفرم اسپاتیفای را بر اساس رسانی های نرم افزاری اپل انتظار داشت، چرا که این عمل احتیاج به روزرسانی های سخت افزاری عمده‌ای را در این سرویس پخش استریمینگ موزیک به همراه دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.