اسپاتیفای تصمیمش را برای سازگار نمودن پلتفرم خود با قابلیت ۲ AirPlay تغییر داد

اسپاتیفای تصمیمش را برای سازگار نمودن پلتفرم خود با قابلیت ۲ AirPlay تغییر داد

درست یک روز پس از آنکه شرکت اسپاتیفای در یک فروم اعلام نموده بود که این پلتفرم در حال حاضر قصد آن را ندارد که بخواهد قابلیت AirPlay 2 را حمایت کند و این شرکت فعلاً پروژه اخیر را به حالت تعلیق درآورده است، در روز شنبه در بیانیه جدیدی به وضوح اعلام نمود این پلتفرم در آینده نزدیک از قابلیت سازگاری با AirPlay 2 برخوردار خواهد شد.

در نوشته اولیه عوامل اجرایی اسپاتیفای که خبر از تعلیق پروژه مربوط به سازگاری این پلتفرم با قابلیت AirPlay 2 می داد، اما ظاهراً بدلیل مخالفت شدید کاربران iOS این تصمیم توسط مدیران اسپاتیفای تغییر داده شد. در پست اولیه اشاره شده بود که این پروژه از آن جهت که تغییرات زیادی را می طلبد قابل اجرا در زمان حال نیست.

اما در روز شنبه با به‌روزرسانی جدیدی در فروم در ابتدا از کاربران برای به وجود آمدن سردرگمی و سوء تفاهمی که پیش آمده بود عدرخواهی نمود و این شرکت به وضوح بیان داشت که برای شفاف نمودن اوصاع باید بگوییم که اپلیکیشن اسپاتیفای قابلیت AirPlay 2 را در آینده نزدیک ساپورت خواهد کرد.

ظاهراً بعد از آنکه اسپاتیفای اولین نوشته خود را در فروم منتشر نمود با مخالفت بسیار زیاد کاربران مواجه می‌شود و شرکت یک روز پس از اعلام نظر اولیه خود تصمیم خود را تغییر داد. البته باید توجه داشت که اسپاتیفای از آنجا که سرویس استریمینگ موزیک می باشد به عنوان یکی از رقبای اصلی اپل موزیک شمار می‌رود و در گذشته نیز اپل را به خاطر اعمال غیر یکسان و غیر منصفانه در اپ استور مورد انتقاد قرار داده است.

اما در حال حاضر این شرکت مجبور است که اپلیکیشن ‏ios خود را در آینده نزدیک به گونه‌ای به روز رسانی کند که از قابلیت سازگاری AirPlay 2 برخوردار باشد. البته لازم به ذکر است که اپل از سال ۲۰۱۸ به کلیه اپلیکیشن های تردپارتی اجازه دسترسی قابلیت به AirPlay را داد و در سال ۲۰۱۹ اسپاتیفای درخواست اپل را برای قابلیت سازگاری این شرکت با قابلیت سیری رد نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.