اسمارت کیبورد های آینده برای آیپد احتمالاً دارای قابلیت بکلیت خواهند بود

اسمارت کیبورد های آینده برای آیپد احتمالاً دارای قابلیت بکلیت خواهند بود

اپل در حال بررسی برای پیدا کردن راهی است تا بتواند بر روی اسمارت کیبورد های پارچه ای آیپد پرو قابلیت بک لایت را اضافه کند. این قابلیت به طور معمول از طریق گذر نوری از میان حروفی که بر روی کلیدهای صفحه کیبورد قرار دارد انجام می پذیرد.

یک تفاوت میان اسمارت کیبورد های پارچه ای اپل برای آیپد و مجید کیبورد وجود دارد و آن در مورد قیمت می باشد. اما بر اضافه بر آن باید گفت که کیبورد های پارچه ای برای آیپد همچنین فاقد قابلیت بک لایت یا چراغ های نورانی در زیر صفحه کلید می باشد. اما از این به بعد قرار است اپل بر روی این مسئله نیز راه حل را پیدا کند.

بر این اساس یکی از راه حل ها نور از طریق نواحی کاملاً بریده شده حروف بر روی پارچه عبور کرده و از این طریق صفحه کلید را روشن می کند. اما مشکلی که این راه دارد این است که هر گونه برش‌ها می‌تواند باعث شود که پارچه کیبورد بزودی دچار آسیب و ورآمدگی شده و از این طریق کیبورد در معرض گرد و غبار بیشتری قرار گرفته و همین امر باعث از بین رفتن تدریجی صفحه کلید خواهد شد.

اما حالا بر اساس پتنت جدیدی که توسط اپل منتشر شده است به راه حلی اشاره می کند که لایه ای از جنس پارچه برای پوشش دادن صفحه کلید استفاده می شود و از این طریق لایه پارچه ای قابلیت انتقال نور را خواهد داشت. اما در این باره باید گفت که به کاربردن منبع نورانی در این مورد چالش برانگیز می باشد. از طرف دیگر مشکل آنجاست که وقتی که نور از درون پارچه عبور می کند روشنایی آن چندان واضح و دلچسب و شارپ به نظر نمی رسد.

اما راه حل بهتر آن است که از لیبل های جداگانه برای هر یک از کلیدهای صفحه کلید  استفاده نمود که خود قابلیت روشنایی دارند. این همان روشی است که اپل  قصد دارد با انجام تحقیقات و تست های بیشتر در اسمارت کیبورد های آینده بکار برد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *